Twój IP 184.72.102.217

styczeń 2021

Przed wczoraj : Anastazego Wincentego Wczoraj : Ildefonsa Rajmunda Dzisiaj : Rafała Felicji Franciszka Jutro: Pawła Milosza Pojutrze : Tymoteusza Michała

VII Spotkanie modlitewne Email
sobota, 28 listopada 2020 11:34

spotkaniemodlitewne.2020

VII SPOTKANIE MODLITEWNE

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 27.listopada w piątek o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w minionym roku . Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 65 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwę. Papież św. Jan Paweł II, nasz rodak, mówił słowa, które wciąż są aktualne: „Cierpienie ludzie zawsze jest tajemnicą. I bardzo trudno człowiekowi samemu przedzierać się przez jego mroki. Na horyzoncie naszej wiary pozostaje tylko jeden punkt odniesienia-Krzyż Chrystusa-szczyt ludzkiego cierpienia i to cierpienia kogoś najniewinniejszego, Baranka bez skazy”

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych bliskich, krewnych, znajomych. Zachęcamy wszystkich by nie był to miesiąc samej tylko zadumy nad śmiercią i przemijaniem ale także czas czynnej pomocy wszystkim duszom oczekującym w czyśćcu na osiągnięcie pełni radości w Niebie.

O godz. 17.oo rozpoczęła się Msza Święta za wszystkich zmarłych z całego roku.

Panie Jezu Zmartwychwstały, pociągnij do Siebie naszych bliskich zmarłych a nam daj ukojenie. Niech płonące znicze, które rozjaśniają mrok tej świątyni, dadzą nam poczucie, że Ty Jezu , jesteś dla naszych zmarłych braci i sióstr i dla nas światłością nie przemijającą.

Do wieczności i domu Ojca w minionym roku powrócili:

Sieradzki Bronisław

Rzadkiewicz Teresa

Gałecki Witold

Nowak Jacek

Po liturgii zaczęło się uroczyste spotkanie modlitewne za naszych bliskich zmarłych z Parafii w minionym roku. Wieczór refleksyjno-poetycki przygotowany  w tym roku z racji trwającej pandemii przez ks. Mirosława, niestety bez  młodzieży. Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a następnie wręczenie zniczów rodzinom zmarłych i procesja przed ołtarz z zapalonymi zniczami jako znak pamięci.

Warto było przyjść i w zadumie, skupieniu wysłuchać refleksji ale również i pomodlić się.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie.

Bóg zapłać Ks. Mirosławowi za przygotowanie misterium słowno-muzycznego i wieczoru

modlitewnego za Naszych bliskich zmarłych.