Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj375
mod_vvisit_counterWczoraj655
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1030
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5113
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11184
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu21816
mod_vvisit_counterWszystkie1781224

Teraz Online: 8
Twój IP 35.170.64.36
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

czerwiec 2021
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Imieniny

Przed wczoraj : Lucjana Antoniego Wczoraj : Bazylego Elizy Dzisiaj : Wita Jolanty Jutro: Aliny Benona Pojutrze : Alberta IgnacegoVII Spotkanie modlitewne Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
sobota, 28 listopada 2020 11:34

spotkaniemodlitewne.2020

VII SPOTKANIE MODLITEWNE

 

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 27.listopada w piątek o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w minionym roku . Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 65 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwę. Papież św. Jan Paweł II, nasz rodak, mówił słowa, które wciąż są aktualne: „Cierpienie ludzie zawsze jest tajemnicą. I bardzo trudno człowiekowi samemu przedzierać się przez jego mroki. Na horyzoncie naszej wiary pozostaje tylko jeden punkt odniesienia-Krzyż Chrystusa-szczyt ludzkiego cierpienia i to cierpienia kogoś najniewinniejszego, Baranka bez skazy”

 

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych bliskich, krewnych, znajomych. Zachęcamy wszystkich by nie był to miesiąc samej tylko zadumy nad śmiercią i przemijaniem ale także czas czynnej pomocy wszystkim duszom oczekującym w czyśćcu na osiągnięcie pełni radości w Niebie.


O godz. 17.oo rozpoczęła się Msza Święta za wszystkich zmarłych z całego roku.


Panie Jezu Zmartwychwstały, pociągnij do Siebie naszych bliskich zmarłych a nam daj ukojenie. Niech płonące znicze, które rozjaśniają mrok tej świątyni, dadzą nam poczucie, że Ty Jezu , jesteś dla naszych zmarłych braci i sióstr i dla nas światłością nie przemijającą.


Do wieczności i domu Ojca w minionym roku powrócili:


Sieradzki Bronisław

Jagieło Helena

Żyła Jerzy

Grabowski Andrzej

Kazior Henryka

Latacz Radosław

Karczewska Marta

Barczyk Władysława

Kubiczek Róża

Żak Jerzy

Staśko Bożena

Grzesiak Piotr

Żurek Stanisław

Wałek Grzegorz

Grabowski Stanisław

Piątkowska Władysława

Sołtysik Anna

Zieliński Stanisław

Świstak Janina

Gajewski Dariusz

Pacia Barbara

Kubiczek Helena

Przybylik Andrzej

Mach Marian

Wyrodek Danuta

Gołąb Józef

Nicia Anna

Baranowska Julianna

Latacz Irena

Dąbrowska Ewa

Pasierb Zenona

Sołtysik Zbigniew

Drąg Andrzej

Roch Zofia

Madeja Leszek

Home Walentyna

Drozdowska Stanisława

Jasiewicz Barbara

Derbot Władysław

Sołtysik Jadwiga

Jagiełło Kazimierz

Myca Mirosław

Kudela Józefa

Chmura Marianna

Zając Anna

Szlachta Ewa

Maj Joanna

Bargieła Marian

Pieklak Wanda

Koniec Józef

Żyła Henryk

Grudzińska Natalia

Gajewska Bronisława

Żyła Bogusław

Korczyński Kazimierz

Gbyl Stanisław

Toborowicz Mirosław

Szota Marian

Gbyl Stanisław

Mikoda Dorota

Faryś Anna

Żyła Władysław

Rzadkiewicz Teresa

Gałecki Witold

Nowak Jacek

 

Po liturgii zaczęło się uroczyste spotkanie modlitewne za naszych bliskich zmarłych z Parafii w minionym roku. Wieczór refleksyjno-poetycki przygotowany  w tym roku z racji trwającej pandemii przez ks. Mirosława, niestety bez  młodzieży. Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a następnie wręczenie zniczów rodzinom zmarłych i procesja przed ołtarz z zapalonymi zniczami jako znak pamięci.


Warto było przyjść i w zadumie, skupieniu wysłuchać refleksji ale również i pomodlić się.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie.

 

Bóg zapłać Ks. Mirosławowi za przygotowanie misterium słowno-muzycznego i wieczoru

modlitewnego za Naszych bliskich zmarłych.

 

 

                                                                                                                                         G.P.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież