Twój IP 3.221.159.255

styczeń 2021

Przed wczoraj : Ildefonsa Rajmunda Wczoraj : Rafała Felicji Franciszka Dzisiaj : Pawła Milosza Jutro: Tymoteusza Michała Pojutrze : Anieli Jerzego

Święto Niepodległości Email
środa, 11 listopada 2020 14:21

swietoniepodleglosci2020

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie skromne uroczystości z racji trwającej pandemii rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Księża z Naszej Parafii. Liturgię rozpoczęliśmy Hymnem Polski.

W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Pilica, radni, sołtysi i wierni z Naszej Parafii. Słowo Boże wygłosił ks. Mirosław Pasek.

Po Mszy Świętej w Naszej Kolegiacie przejechaliśmy pod Krzyż Niepodległości, gdzie nastąpiła modlitwa za poległych w walce za Ojczyznę, po czym głos zabrał Burmistrz Artur Janosik, a następnie złożone zostały wieńce oraz Nasi Duszpasterze zapalili biało-czerwone znicze.

Papież Franciszek na dzisiejszej Audiencji Generalnej:

„Dziś w Polsce przypada Narodowe Święto Niepodległości. Gdy dziękujemy Panu historii za dar wolności, przychodzi na myśl to, czego św. Jan Paweł II uczył młodych:

"Być wolnym, to znaczy: umieć używać swej wolności w prawdzie (…) Być prawdziwie wolnym to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być ‘człowiekiem dla drugich’" (List do młodych, 13).

Niech Pan udzieli wszystkim Polakom błogosławieństwa pokoju i pomyślności!"