Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj48
mod_vvisit_counterWczoraj414
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1563
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4224
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12982
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu16295
mod_vvisit_counterWszystkie1652873

Teraz Online: 4
Twój IP 3.219.31.204
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

listopad 2020
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Imieniny

Przed wczoraj : Katarzyny Erazma Wczoraj : Delfiny Sylwestra Dzisiaj : Waleriana Wilgiusza Jutro: Lesława Zdzisława Pojutrze : Blazeja SaturninaDzień Zaduszny na wzgórzu św. Piotra Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
poniedziałek, 02 listopada 2020 12:26

dzienzaduszny2020

DZIEŃ ZADUSZNY NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA


02.listopada redakcja wybrała się na Wzgórze Św. Piotra aby odwiedzić groby przodków znajdujące się na placu przy zakrystii. Dniem pamięci o zmarłych jest Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na naszą modlitwę natomiast szczególnie oczekują zmarli, którzy jeszcze pokutują w czyśćcu. Swoich zmarłych odwiedzają także rodziny, znajomi na wzgórzu św. Piotra, w miejscu gdzie spoczywają co widać po uporządkowanych grobach oraz palących się zniczach, pamięć o nich nie zaginęła. 

 

Jak mówił św. Jan Paweł II:


„2 listopada natomiast nie możemy zapomnieć o modlitwie za dusze licznej rzeszy zmarłych, o których nikt nie pamięta, a nawet powinniśmy poświęcić im więcej miejsca w naszej modlitwie i powierzyć ich miłosierdziu Bożemu”


W Naszej Parafii modlimy się za Naszych bliskich zmarłych: rodziców, siostrę, brata, przyjaciół, znajomych, dalszą rodzinę w Wypominkach Oktawalnych od 1-8.11. oraz w Wypominkach w każdą Niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 7.3o oraz 12.oo. Możemy jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne i półroczne w zakrystii. Pamiętajmy, że żaden, nawet najdroższy znicz nie zastąpi Naszej modlitwy za zmarłych, bo tego potrzebują najbardziej.


Miejsce pierwotnej Parafii na wzgórzu św. Piotra jest dla nas szczególnym świętym miejscem, pamiętajmy aby o nie dbać i je szanować gdyż to nasza historia.

 

                                                                                                                                G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież