Twój IP 3.219.31.204

listopad 2020

Przed wczoraj : Katarzyny Erazma Wczoraj : Delfiny Sylwestra Dzisiaj : Waleriana Wilgiusza Jutro: Lesława Zdzisława Pojutrze : Blazeja Saturnina

Dzień Zaduszny na wzgórzu św. Piotra Email
poniedziałek, 02 listopada 2020 12:26

dzienzaduszny2020

DZIEŃ ZADUSZNY NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA

02.listopada redakcja wybrała się na Wzgórze Św. Piotra aby odwiedzić groby przodków znajdujące się na placu przy zakrystii. Dniem pamięci o zmarłych jest Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na naszą modlitwę natomiast szczególnie oczekują zmarli, którzy jeszcze pokutują w czyśćcu. Swoich zmarłych odwiedzają także rodziny, znajomi na wzgórzu św. Piotra, w miejscu gdzie spoczywają co widać po uporządkowanych grobach oraz palących się zniczach, pamięć o nich nie zaginęła.

Jak mówił św. Jan Paweł II:

„2 listopada natomiast nie możemy zapomnieć o modlitwie za dusze licznej rzeszy zmarłych, o których nikt nie pamięta, a nawet powinniśmy poświęcić im więcej miejsca w naszej modlitwie i powierzyć ich miłosierdziu Bożemu”

W Naszej Parafii modlimy się za Naszych bliskich zmarłych: rodziców, siostrę, brata, przyjaciół, znajomych, dalszą rodzinę w Wypominkach Oktawalnych od 1-8.11. oraz w Wypominkach w każdą Niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 7.3o oraz 12.oo. Możemy jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne i półroczne w zakrystii. Pamiętajmy, że żaden, nawet najdroższy znicz nie zastąpi Naszej modlitwy za zmarłych, bo tego potrzebują najbardziej.

Miejsce pierwotnej Parafii na wzgórzu św. Piotra jest dla nas szczególnym świętym miejscem, pamiętajmy aby o nie dbać i je szanować gdyż to nasza historia.