Twój IP 3.235.105.97

wrzesień 2020

Przed wczoraj : Gerarda Teodora Wczoraj : Aurelii Ladysława Dzisiaj : Justyny Cypriana Jutro: Damiana Amadeusza Pojutrze : Luby Wacława

Odpust św. Jana Chrzciciela i Msza Święta Prymicyjna ks. Jakuba Janickiego Email
sobota, 27 czerwca 2020 18:26

odpust sw jana2020

ODPUST ŚW. JANA CHRZCICIELA I MSZA ŚWIĘTA

PRYMICYJNA KS. JAKUBA JANICKIEGO

W naszej Parafii 21.czerwca po raz 610 obchodziliśmy odpust głównego patrona św. Jana Chrzciciela ale także w tym dniu ks. Jakub Janicki przeżywał szczególnie doniosłą, uroczystą i wyniosłą chwilę - swoje prymicje. To bardzo ważny dzień , w którym po raz pierwszy w obecności rodziców, rodzeństwa, rodziny, przyjaciół, znajomych i miejscowych parafian odprawił samodzielnie Eucharystię - Mszę św. prymicyjną. Liturgia ta jest równie ważna zarówno dla takiego młodego księdza, jak i całej wspólnoty parafialnej, zapisująca się już na zawsze w pamięci.

To często - jak podkreślają po latach sami kapłani - najważniejszy moment w ich życiu, przeżycie, którego nie da się porównać z niczym innym, którego nigdy nie zapomną.

W tym dniu w Naszej Kolegiacie zgromadziły się Koła Różańcowe, Koła Gospodyń Wiejskich, Poczty sztandarowe Rzemiosł i Zawodów, młodzież, dziewczynki sypiące kwiatki, ministranci , przybyli goście oraz nasi parafianie.

Nie zabrakło oczywiście życzeń dla nowego duszpasterza od Ks. Proboszcza, Koła Gospodyń Wiejskich, Ministrantów, Młodzieży, Parafian.

Po Uroczystej Sumie odpustowej ks. Jakub Janicki poprowadził tradycyjna procesję wokół Kolegiaty a następnie udzielił Błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym w świątyni.

Życzymy Ci Księże Jakubie,

aby Twoje ideały kapłańskie

rzucały swe promienie jak najdalej

w ponure zakątki tej ziemi,

a tam zrodziły obfite owoce żywota wiecznego.

Ciebie zaś niech Bóg Wszechmogący strzeże

od niebezpieczeństw tego świata.

Niech udziela Ci rady i mocy,

ducha wiedzy i pobożności.

Obdarza Cię łaską kapłańską

i prowadzi prawdziwą drogą wiary

przez całe Twoje życie.