Twój IP 3.228.11.9

sierpień 2020

Przed wczoraj : Cypriana Dominika Wczoraj : Romana Ryszarda Dzisiaj : Bogdana Borysa Jutro: Klary Lidii Pojutrze : Lecha Euzebii

Środa Popielcową rozpoczynamy Wielki Post Email
środa, 26 lutego 2020 18:54

popielec2020

ŚRODĄ POPIELCOWĄ ROZPOCZYNAMY

WIELKI POST

Środa Popielcowa - dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty - przypada w tym roku 26 lutego. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Ale my w Naszej Parafii modliliśmy się także o trzeźwość narodu Polskiego, bo jak mówił ks. Proboszcz „Każdego dnia w Naszym kraju jest nietrzeźwych 3 miliony Polaków, czyli dwa duże miasta, bo sama Warszawa ma ok 2 miliony mieszkańców”. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

W Naszej Parafii były odprawiane Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem rano o godz. 7.3o, 9.oo i popołudniu o 17.oo.

Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą w Środę Popielcową słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Sam zwyczaj posypywania głów popiołem na znak żałoby i pokuty znany jest w wielu kulturach i tradycjach.

Pięknym zwyczajem jest zabieranie dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

Także w Środę Popielcową dzień imienin obchodzi Nasz Ksiądz Mirosław. Pamiętamy o Nim w Naszych modlitwach ale także składamy życzenia:

Drogi Księże Mirosławie

Z okazji imienin składamy Tobie serdeczne życzenia, by Dobry Bóg udzielał Ci łaski: wiary, nadziei i miłości oraz by obdarzał Cię zdrowiem i siłą, abyś, jako Kapłan, dzielnie dążył do celu i ciągle na nowo odkrywał dar i sens powołania. Życzymy, Byś umocniony Matczyną opieką Najświętszej Maryi Panny, Bożymi łaskami i darami Ducha Świętego prowadził nas i siebie ku niebu.

Zapraszamy do oglądania fotorelacjii w naszej galerii.