mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19879

Twój IP 34.238.190.122

czerwiec 2020

Przed wczoraj : Jakuba Justyna Wczoraj : Erazma Marianny Dzisiaj : Leszka Tamary Jutro: Franciszka Karola Pojutrze : Bonifacego Waltera

Sztafeta postu w intencji powołań w Diecezji Sosnowieckiej Email
sobota, 22 lutego 2020 19:41

post.2020

SZTAFETA POSTU W INTENCJI POWOŁAŃ

W DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

“Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020” – to wielkopostna inicjatywa w diecezji sosnowieckiej, będąca wyrazem troski o nowe powołania kapłańskie do diecezjalnego seminarium. Przez cały Wielki Post – od Środy Popielcowej, aż do Wielkiej Środy – 40 kapłanów, na czele z bp. Grzegorzem Kaszakiem, będzie kolejno podejmowało całodzienny post o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań.

"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby "miały życie i miały je w obfitości" (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: "Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020". Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań.

Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Wydziału Katechetycznego sosnowieckiej Kurii, ks. Michał Borda. Wśród kapłanów uczestniczących w tej wyjątkowej sztafecie są kurialiści (w Środę Popielcową rozpocznie ją ks. kanclerz Mariusz Karaś), proboszczowie i wikariusze. Najmłodszy z księży, którzy zadeklarowali post, to neoprezbiter, najstarszy kapłan ma 75 lat.

Ostatnim z poszczących uczestników sztafety będzie w Wielką Środę bp Grzegorz Kaszak.

Poza podjęciem radykalnego postu kapłani zobowiązali się do ofiarowania w tym dniu modlitwy w intencji powołań, a szczególnie litanii do św. Józefa, który jest patronem diecezjalnego Seminarium.

Do włączenia się w inicjatywę – w dowolnie wybrany dzień Wielkiego Postu – zaproszeni są także wszyscy diecezjanie, kapłani, klerycy i osoby życia konsekrowanego. “Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium” – wyjaśnia ks. Borda.

Zachęcamy do wpisania swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanych listach, które będą wyłożone w naszych parafiach. Zostaną one w Wielki Czwartek złożone w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

W Naszej Parafii w zakrystii również jest taka lista na, którą każdy z nas może się wpisać po każdej Mszy Świętej i pościć w wybrany dzień. W Wielki Czwartek Ks. Proboszcz złoży ją w Sosnowieckiej Katedrze.