mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19879

Twój IP 34.238.190.122

czerwiec 2020

Przed wczoraj : Jakuba Justyna Wczoraj : Erazma Marianny Dzisiaj : Leszka Tamary Jutro: Franciszka Karola Pojutrze : Bonifacego Waltera

Przemarsz pod kurhan powstańczy Email
niedziela, 26 stycznia 2020 15:56

przemarsz2020

PRZEMARSZ POD KURHAN POWSTAŃCZY

Nawiązując do zapomnianej, przedwojennej tradycji Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej zorganizowało po raz trzeci w dniu 26.01.2020 przemarsz z Kolegiaty pod kurhan powstańczy na tyłach pilickiego pałacu. Patronat tego ważnego wydarzenia objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica. Najpierw wszyscy spotkaliśmy się na Mszy Świętej o godz. 12.oo w Kolegiacie, gdzie modliliśmy się za poległych w obronie ojczyzny. Ksiądz Proboszcz przypomniał historię powstania styczniowego.

W procesji po liturgii aby uczcić pamięć poległych powstańców styczniowych z Pilicy uczestniczyli wierni z Naszej Parafii oraz członkowie i miłośnicy Stowarzyszenia, Pan Burmistrz, ks. Mirosław, harcerze ze Szkoły Podstawowej.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym marszu pamięci i modlitwę za poległych pilickich powstańców, również dziękujemy Stowarzyszeniu Ziemi Pilickiej za organizację tego ważnego wydarzenia.

Modlitwa za poległych w obronie ojczyzny

Panie, Boże Wszechmogący, polecam Twemu miłosierdziu dusze naszych poległych żołnierzy i powstańców, którzy oddali swe życie w obronie drogiej Ojczyzny i przelali swoją krew w obronie nie tylko naszego kraju, ale i Wiary świętej. O Boże, niech to ich męczeństwo poniesione w obronie Wiary i Ojczyzny uwolni ich dusze z czyśćca i wyjedna wieczną nagrodę w niebie. Błagam Cię o to przez Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela, przez Jego Najświętsze Serce, przez przyczynę i zasługi Jego Niepokalanej Matki oraz świętych Patronów i Patronek naszego Narodu. Amen.