mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19879

Twój IP 34.238.190.122

czerwiec 2020

Przed wczoraj : Jakuba Justyna Wczoraj : Erazma Marianny Dzisiaj : Leszka Tamary Jutro: Franciszka Karola Pojutrze : Bonifacego Waltera

Sprawozdanie duszpasterskie za 2019 rok Email
niedziela, 12 stycznia 2020 14:22

sprawozdanie2019SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE ZA 2019 ROK

Serdecznie zapraszamy wszystkich Naszych Parafian i Gości do zapoznania się ze sprawozdaniem duszpasterskim za rok Pański 2019 przygotowanym przez Ks. Proboszcza .

W 2019 r. Parafia Św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy,

liczy 2,480 mieszkańców,   tj. ok. 800 rodzin i stan liczby wiernych

–mieszkańców parafii zmniejsza się każdego roku o kilkadziesiąt osób

W roku sprawozdawczym 2019:

Sakrament Chrztu przyjęło 29 dzieci

Do I Komunii św. przystąpiło 5 dzieci

Sakrament Bierzmowania   przyjęły 43 osoby / młodzieży

Wygłoszono 28 zapowiedzi przedmałżeńskich,   z tego

Sakrament Małżeństwa ,   zawarło w naszym kościele tylko 14 par

Sakrament Chorych w domach udzielono   112 osobom

Odprawionych zostało   41 pogrzebów

W ciągu całego 2019 roku , we wszystkie Uroczystości, Niedziele ,

święta i dni powszednie , sprawowanych było 1.165 Mszy św.

w czasie których, udzielono wiernym ok. 55 tys. komunii św.

Uczestnictwo parafian na mszach św. niedzielnych i świątecznych

wynosi średnio ok.   700- 800 osób , to jest   ok. 30%   wszystkich parafian.

Natomiast w ciągu dni tygodnia na mszy św. wieczornej uczestniczy od kilku do kilkunastu osób.

Od 10 lat stan uczestnictwa wiernych w liturgii , nie uległ szczególnej zmianie .

W czerwcu tego roku , odbyła się w naszej Parafii Kanoniczna Wizytacja przez Ks. Biskupa

Piotra Skuchę , która jest dokonywana, co 5 lat w każdej Parafii diecezji.

W Księdze Wizytacyjnej Ks. Biskup, wyraził zadowolenie i podziw ze stanu prac które

w ostatnim 5- leciu zostały wykonane w Kolegiacie i zrealizowane w Parafii.

Życząc całej naszej Wspólnocie dalszych sukcesów i udzielając pasterskiego błogosławieństwa

na trudy i owocną współpracę dla dobra Kościoła Powszechnego.

Wyrażam wdzięczność i podziękowania Ks. Wikariuszowi Mirosławowi za jego, pracę duszpasterską od kilku miesięcy w naszej Parafii , za osobistą kulturę , skromność i grzeczność we wzajemnej współpracy i za trud podejmowanej pracy a także innych obowiązków realizowanych w czasie ostatnich miesięcy.

Pragnę podziękować wszystkim osobom   katechizującym : Księdzu Prefektowi Mirosławowi, Paniom   Katechetkom: Annie Rymarowicz i Joannie Mendak ,za trud nauczania i katechizacji dzieci i młodzieży , w Szkole Podstawowej w Pilicy. Pani Renacie Dynerowicz za pomoc w prowadzeniu i formacji religijnej , naszych najmłodszych parafian przedszkolaków . Te same słowa podziękowania kieruję pod adresem Dyrekcji i Nauczycieli Szkoły Podstawowej i Liceum w Pilicy.

Podziękowania Panu Mateuszowi- naszemu Organiście , za profesjonalną dobrą , staranną ,   muzyczną oprawę i śpiew liturgiczny w czasie uroczystości kościelnych , wszystkich niedziel i świąt . Dziękuję za   jego zaangażowanie , pomoc w różnych zajęciach i pracach dla naszego kościoła , a także za osobistą kulturę, grzeczność i równie dobrą współpracę . Jego żonie Dominice za gościnność ,   niedzielne   posiłki, które wspólnie z Ks. Wikariuszem możemy u nich spożywać.   Bóg zapłać!

Panu Grzegorzowi Piąty z Dobrej Kolonii   serdecznie dziękuję za całoroczną pracę redagowania i drukowania gazetki parafialnej Głosu Kolegiaty a także za obsługę strony internetowej naszej Parafii, dzięki temu bardzo wiele osób może zapoznać się z informacjami o naszej świątyni i innymi wiadomościami o naszej parafii.

Panu Tomaszowi Mendakowi , który pełni funkcję Kierownika cmentarza i wykonuje obowiązki grabarza w parafii , dziękuję za Jego posługę i pracę na naszym cmentarzu. Za wszystkie czynności które podejmuje dla lepszego funkcjonowania i sprawnej obsługi   liturgii pogrzebów na cmentarzu, a także dbania

o porządek z wywozem składowanych śmieci cmentarnych.

Podziękowania   kieruję pod adresem :

Panów: Jacka Miklas, Zbigniewa Górnickiego , Leszka Żyły , Jana Glinianego, Czesława Rozlach , Mieczysława Rodackiego  i wszystkich innych nie wymienionych z nazwiska , także Grupie Młodzieży, dziękuję za wiele bardzo różnych prac   , wykonanych   dla dobra naszego kościoła.

Pani Jadwidze i Tomaszowi Muszyńskim, za stałą troskę o dekoracje kwiatowe do ołtarzy w kościele, w ciągu całego 2019 roku.

Wszystkim osobom i rodzinom parafii serdeczne podziękowania za dbanie o czystość w kościele i pomoc w pracach sprzątania Kolegiaty , za ofiarowany trud i wysiłek dla naszej   świątyni .

Wszystkim Ofiarodawcom , z naszej Parafii   składającym ofiary , na rzecz odnowienia Kolegiaty , a także sponsorom z poza parafii, bardzo serdecznie dziękuję.

Panu Burmistrzowi Arturowi Janosikowi   dziękuję za otwartość , zaangażowanie i dobrą współpracę z Parafią i wszelką pozytywną   formę pomocy .

Wszystkim Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Pilica za wszelką życzliwość   składam   także bardzo serdeczne podziękowania.

Panu Dyrektorowi Adamowi Rozlach i Pracownikom Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych , za   okazywaną pomoc w bardzo różnych , ważnych i koniecznych   pracach dla Parafii , Kolegiaty i naszego cmentarza :   w zimie przy odśnieżaniu placu kościelnego , w okresie lata   przy utrzymywaniu trawników przy murze cmentarza i na Wzgórzu Św. Piotra ,   a także za wiele innych prac w 2019r. wykonanych przez Was   dla dobra wspólnego Parafii , na ręce pana dyrektora Adama Rozlacha składam staropolskie Bóg zapłać !

Wszystkim   Wam Kochani i Drodzy Parafianie obecnym na dzisiejszej liturgii   - Ofiarodawcom , Fundatorom i Sponsorom , Osobom , które w czasie całego 2019roku pomagały swoim wysiłkiem , modlitwą   i ofiarą , również składam jak najserdeczniejsze podziękowania i zapewniam o pamięci w modlitwach .

Niech Dobry Bóg wszystkim Wam

hojnie błogosławi, w całym Nowym