Twój IP 3.231.229.89

grudzień 2019

Przed wczoraj : Lucji Otylii Wczoraj : Alfreda Izydora Dzisiaj : Niny Celiny Jutro: Albiny Zdzislawy Pojutrze : Olimpii Lazarza

VI Spotkanie Modlitewne Email
piątek, 29 listopada 2019 19:30

6spotkaniemodlitewne.2019

VI SPOTKANIE MODLITEWNE

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 29.listopada w piątek o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w 2019 roku .Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 35 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwęSpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą, I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą, I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości, Czy pierwsza jest ostatnią, Czy ostatnia pierwszą” – ks. Jan Twardowski.

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych bliskich, krewnych, znajomych. Zachęcamy wszystkich by nie był to miesiąc samej tylko zadumy nad śmiercią i przemijaniem ale także czas czynnej pomocy wszystkim duszom oczekującym w czyśćcu na osiągnięcie pełni radości w Niebie.

O godz. 17.oo rozpoczęła się Msza Święta za wszystkich zmarłych z całego roku.

Do wieczności i domu Ojca w 2019 roku powrócili:

+Helena Kazior

+Andrzej Grabowski

+Henryka Kazior

+Radosław Latacz

Po liturgii zaczęło się uroczyste spotkanie modlitewne za naszych bliskich zmarłych z Parafii w 2019 roku. Wieczór refleksyjno-poetycki przygotowany przez młodzież. Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych odprawiona przez Ks. Mirosława, a następnie wręczenie zniczów rodzinom zmarłych i procesja przed ołtarz z zapalonymi zniczami jako znak pamięci.

Warto było przyjść i w zadumie, skupieniu wysłuchać refleksji ale również i pomodlić się. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie.

Dziękujemy Ks. Mirosławowi za przygotowanie misterium,Panu Organiście za oprawę muzyczną spotkania, a młodzieży Szkoły Podstawowej za artystyczne wykonanie.