Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj669
mod_vvisit_counterWczoraj1026
mod_vvisit_counterW tym tygodniu669
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5939
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13377
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu24689
mod_vvisit_counterWszystkie1487400

Teraz Online: 7
Twój IP 35.170.75.58
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

luty 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Imieniny

Przed wczoraj : Jowity Faustyna Wczoraj : Danuty Juliana Dzisiaj : Aleksego Łukasza Jutro: Szymona Konstancji Pojutrze : Arnolda Józefa Konrada28.Piesza pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę - W mocy Ducha Świętego Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 18 sierpnia 2019 11:50

pielgrzymka201928.PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI

SOSNOWIECKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

– W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO


10 sierpnia w Sobotę grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła na pątniczy szlak przed obraz Matki Bożej na Jasną Górę do Częstochowy. W tym roku wyruszyli jak zawsze spod Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu do Łutowca. Drugi dzień trasa biegła od Łutowca do Złotego Potoku. Kolejny dzień trasa Złoty Potok – Joachimów. We wtorek dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Czarnej Madonny.

 

28. Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej - wędrowało w niej 1500 osób, w większości młodzież i rodziny. Szli pod hasłem "w mocy Ducha Świętego". W drodze pielgrzymi pochylali się nad obecnością Ducha Świętego w życiu, słuchając konferencji ks. Mirosława Toszy, sióstr Kanoniczek Ducha Świętego oraz przewodników i ojców duchownych grup. Towarzyszy im także pasterz diecezji, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, Ksiądz Biskup Piotr Skucha, który 9 sierpnia odprawił poranną Mszę w Olkuszu oraz rozdzielający smakołyki ks. Jan Szkoc.


Nad całością organizacyjną czuwał ks. Paweł Tracz, dyrektor pielgrzymki wraz z rzeszą współpracowników, dzięki którym organizacja wydarzenia, łączącego kilka tysięcy osób, przebiegła tak sprawnie.


13 sierpnia, po powitaniu na placu przed jasnogórskim szczytem przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, który odwiedzał ich także podczas drogi i na polach namiotowych, pątnicy uczestniczyli w wieczornej Mszy św. o godz. 19, zakończonej Apelem Jasnogórskim, w czasie którego rozważanie głosił Biskup sosnowiecki.


Swoją refleksję poświęcił czuwaniu. "My, powtarzając w godzinie Apelu Jasnogórskiego słowo "czuwam", z pełnym przekonaniem i entuzjazmem odpowiadamy na wezwanie Twojego Syna. Równocześnie zastanawiamy się, jak powinno wyglądać to nasze czuwanie, szczególnie w sytuacji, gdy na ukochanej przez nas polskiej ziemi dzieją się rzeczy dziwne i jakże szkodliwe, kiedy to Twój Syn i Ty, nasza Najjaśniejsza Pani, jesteście lekceważeni, obrażani i znieważani" – mówił Biskup. "Jasnogórska Pani, naucz nas czuwać tak, jak pragnie tego Jezus Chrystus, abyśmy potrafili wyeliminować z tej niezwykłej ziemi zło niosące zgubę i karę dla narodu polskiego" – modlił się podkreślając, że wzorem czuwania jest dla nas Maryja towarzysząca cierpiącemu na krzyżu Jezusowi.


Nawiązując do szyderstw i zniewag, jakie nasz Pan cierpiał na krzyżu Biskup mówił: "Pytamy uczestników współczesnych parad i tzw. marszów równości organizowanych w polskich miastach, podczas których dochodzi do obrażania Boga, cóż złego zrobił Wam Jezus? W czym zawiniła Wam Maryja ? Za co Ich tak obrażacie? Jezus nikomu nic złego nie uczynił, przeszedł przez życie, dobrze czyniąc: pocieszał, uzdrawiał i wskrzeszał ludzi, pomagał im materialnie. A Matka Boża? Przedmioty wotywne pozostawione w ciągu wieków przez wiernych w podziękowaniu za otrzymane od naszej Pani łaski, chociażby w tym Jasnogórskim Sanktuarium, są niezbitym dowodem Jej dobroci i pomocy". Apelował o zaprzestanie obrażania Boga i Bożej Matki, bowiem może ono ściągnąć na wszystkich nieszczęście.

 

Fotorelacja wykonana przez:

Diecezja Sosnowiecka

Zawiercienaszemiasto.pl 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież