Twój IP 35.175.191.150

wrzesień 2019

Przed wczoraj : Filipiny Eustachego Wczoraj : Jonasza Mateusza Dzisiaj : Tomasza Maurycego Jutro: Bogusława Tekli Pojutrze : Gerarda Teodora

Boże Ciało w Pilicy Email
czwartek, 20 czerwca 2019 13:31

bozecialo2019

BOŻE CIAŁO W PILICY

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w naszym mieście od kilku lat ma charakter szczególny gdyż ulicami Pilicy przeszła wspólna procesja wiernych obu parafii: kolegiaty Św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty oraz Klasztoru Ojców Franciszkanów. Uroczystość oddania czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie rozpoczęła się Mszą Świętą w Klasztorze Ojców Franciszkanów. Procesja eucharystyczna przeszła z Biskupic ulicami Pilicy do Kolegiaty.

Oprócz licznie zgromadzonych wiernych naszego miasta mogliśmy podziwiać, idących na czele procesji, reprezentantów różnych grup i zawodów. Figury i obrazy niosły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także ministrantów i lektorów. Podziwialiśmy też poczty sztandarowe kierowców czy pszczelarzy, Koła łowieckiego Hubert, Koło Żywego Różańca oraz straży pożarnych z Naszej Parafii.

Ołtarze przygotowali cechy rzemiosł: ślusarzy, rzeźników, malarzy i stolarzy.

Tradycją jest udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych oraz ubranych na biało dziewczynek, które przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament rozsypują płatki świeżych kwiatów.

Fotorelacja z Procesji Bożego Ciała jest w naszej galerii, natomiast fotorelacje z procesji w innych Parafiach są na stronie internetowej diecezji: www.diecezja.sosnowiec.pl

Oto słowa papieża Franciszka skierowane do Polaków:

Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry,

uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą będziemy obchodzić,

jest szczególną sposobnością do ożywienia naszej wiary

w rzeczywistą obecność Pana w Eucharystii. Celebracja Mszy św., adoracja eucharystyczna

i procesje ulicami miast i wsi niech będą świadectwem naszej czci i przylgnięcia

do Chrystusa, który daje nam swoje Ciało i Krew, aby karmić nas swoją miłością

i uczynić nas uczestnikami Jego życia w chwale Ojca.

Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy!