Twój IP 34.239.158.107

sierpień 2019

Przed wczoraj : Ilony Klary Wczoraj : Jana Bolesława Dzisiaj : Bernarda Samuela Jutro: Franciszka Joanny Pojutrze : Marii Cezarego

Sakrament Bierzmowania i rocznica Święceń Kapłańskich ks. Piotra Niedzieli Email
niedziela, 19 maja 2019 16:31

sakrament bierzmowania 2019

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

I ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

KSIĘDZA PIOTRA NIEDZIELI

W sobotę, 18.maja o godz. 12.oo w naszej kolegiacie, 43 kandydatów z naszej parafii przyjęło z rąk ks. Biskupa Piotra Skuchy Sakrament Bierzmowania. Młodzież wraz ze swoimi świadkami i rodzinami zgromadzili się już koło godz. 16.3o. Wszyscy odświętnie ubrani otrzymali kartki ze swoimi imionami , imionami świadków oraz imieniem , które sobie wybrali. Pięknie wystrojona Kolegiata , którą dekoracje wykonali rodzice oraz młodzież.

Ks. Piotr Niedziela przygotowywał młodzież do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zgromadzona młodzież wraz ze świadkami bierzmowania, rodzicami i bliskimi prosiła o Ducha Świętego - mądrości, rozumu, rady, męstwa, pobożności, umiejętności, bojaźni Bożej, które będą pomocą w ich  dorosłym życiu chrześcijańskim. Święci patroni wybrani przez młodych staną  się ich orędownikami u Boga wypraszającymi łaski, konieczne do odpowiedzialnego życia dorosłego chrześcijanina.

Na zakończenie młodzież otrzymała jako pamiątki bierzmowania Pismo Święte oraz Pamiątkową Kartę z datą bierzmowania, imieniem i nazwiskiem swoim i świadka oraz wybranym imieniem.

Ksiądz Biskup również wspomniał o tym iż młodzież przyjęła Dary Ducha Świętego w dniu 99 urodzin Karola Wojtyły, papieża Polaka.

Ks. Proboszcz podziękował Księdzu Biskupowi, który w Naszej Parafii udzielił Sakramentu Bierzmowania po raz 18.

Bóg zapłać młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za złożone ofiary. Jak powiedział Ks. Proboszcz będą ufundowane za nie specjalne stanowiska do parkowania rowerów przy Kolegiacie.

Natomiast w niedzielę ks. Piotr Niedziela obchodził Jubileusz 25 lat kapłaństwa.

Ks. Wikariusz Piotr pochodzi z Mostku, natomiast przybył do nas z parafii

pw. Św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu. Jest już z nami pięć lat.

Parafie w których posługiwał ks. Piotr:

Parafia w Ząbkowicach, w Bolesławiu, w Wolbromiu, w Jerzmanowicach, w Sosnowcu i w Pilicy.

Święcenia kapłańskie przyjął 21.05.1994 w Sosnowcu z rąk Ks. Biskupa Adama Śmigielskiego.

Wówczas wyświęcono 16 księży.

Bogu niech będą dzięki za 25 lat Twojego kapłaństwa.

O godz. 12.oo odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji naszego Jubilata.

ks.piotr151

ŻYCZENIA

W tym pięknym, uroczystym dniu, dziękujemy Bogu

za 25 lat Twojego kapłaństwa.

Wyrażamy głęboką wdzięczność za to,

że jesteś z nami,

że prowadzisz nas ku Bogu i tak pięknie pokazujesz,

iż tylko Jezus jest prawdziwą drogą, prawdą i życiem.

W tym uroczystym dniu Jubileuszu Święceń Kapłańskich

życzymy Ci Księże Piotrze

na kolejne lata służby kapłańskiej wielu łask Bożych,

opieki Najświętszej Maryi Panny,

ludzkiej dobroci, zdrowia, uśmiechu na każdy dzień

oraz wytrwałości w pokonywaniu trudów życia.

Ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak

Redakcja „Głosu Kolegiaty”