Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1023
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3403
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6105
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu17144
mod_vvisit_counterWszystkie1431717

Teraz Online: 4
Twój IP 35.175.180.108
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

listopad 2019
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Imieniny

Przed wczoraj : Renaty Witolda Wczoraj : Mikolaja Stanisława Dzisiaj : Rogera Serafiny Jutro: Alberta Leopolda Pojutrze : Gertrudy EdmundaNiedziela powołań i Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w Naszej Parafii Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 12 maja 2019 15:20

rocznica2019

NIEDZIELA POWOŁAŃ I ROCZNICA PIERWSZEJ

KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZEJ PARAFII

 

Niedziela seminaryjna w naszym dekanacie św. Jana Chrzciciela w Pilicy oraz św. Katarzyny i Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu. Klerycy przez cały dzień pomagali w pracy parafii i dzielili się z wiernymi swoimi doświadczeniami oraz świadectwami nawrócenia i drogi powołania. Zachęcali wszystkich do wsparcia duchowego i materialnego Seminarium. W Naszej Parafii przezywaliśmy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast jutro 13 maja przypada 38 rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II.

 

Niech ta dzisiejsza Eucharystia, w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, będzie przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za nasze pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.


W Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dziękowaliśmy Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymujemy. Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nas jest Jezus. Z miłości do nas, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał nam siebie pod postacią chleba. Dał nam siebie, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym. Msze Święta odprawił ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak.


W niedzielę Dobrego Pasterza klerycy szczególnie starali się zwrócić uwagę na fakt, że liczba powołań zależy od gorliwej i wytrwałej modlitwy wiernych.


Niedziela, podczas której wspólnota seminaryjna włącza się w życie poszczególnych wspólnot parafialnych, ma miejsce dwa razy do roku. Miniona Niedziela rozpoczęła równocześnie Tydzień Modlitw o powołania – czas modlitewnej troski o nowe powołania do wyłącznej służby Bożej .

 


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież