Twój IP 54.242.193.41

lipiec 2019

Przed wczoraj : Wincentego Wodzisława Wczoraj : Czesława Fryderyka Dzisiaj : Daniela Dalidy Jutro: Marii Magdaleny Pojutrze : Bogny Apolinarego

Niedziela powołań i Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w Naszej Parafii Email
niedziela, 12 maja 2019 15:20

rocznica2019

NIEDZIELA POWOŁAŃ I ROCZNICA PIERWSZEJ

KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZEJ PARAFII

Niedziela seminaryjna w naszym dekanacie św. Jana Chrzciciela w Pilicy oraz św. Katarzyny i Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu. Klerycy przez cały dzień pomagali w pracy parafii i dzielili się z wiernymi swoimi doświadczeniami oraz świadectwami nawrócenia i drogi powołania. Zachęcali wszystkich do wsparcia duchowego i materialnego Seminarium. W Naszej Parafii przezywaliśmy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast jutro 13 maja przypada 38 rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II.

Niech ta dzisiejsza Eucharystia, w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, będzie przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za nasze pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.

W Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dziękowaliśmy Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymujemy. Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nas jest Jezus. Z miłości do nas, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał nam siebie pod postacią chleba. Dał nam siebie, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym. Msze Święta odprawił ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak.

W niedzielę Dobrego Pasterza klerycy szczególnie starali się zwrócić uwagę na fakt, że liczba powołań zależy od gorliwej i wytrwałej modlitwy wiernych.

Niedziela, podczas której wspólnota seminaryjna włącza się w życie poszczególnych wspólnot parafialnych, ma miejsce dwa razy do roku. Miniona Niedziela rozpoczęła równocześnie Tydzień Modlitw o powołania – czas modlitewnej troski o nowe powołania do wyłącznej służby Bożej .