Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj830
mod_vvisit_counterWczoraj1053
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2442
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5682
mod_vvisit_counterW tym miesiącu15853
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu18991
mod_vvisit_counterWszystkie1318715

Teraz Online: 20
Twój IP 3.208.22.127
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

maj 2019
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Jana Wiktora Wczoraj : Heleny Wieslawy Dzisiaj : Emilii Iwony Jutro: Joanny Zuzanny Pojutrze : Borysława GrzegorzaMarsz Żywych w Pilicy Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
piątek, 03 maja 2019 10:23

marszzywych2019

MARSZ ŻYWYCH W PILICY

 

30 kwietnia ulicami Pilicy przeszedł Marsz Żywych i upamiętnił społeczność żydowską wymordowaną podczas II wojny światowej. Udział w marszu wzięli Żydzi z Izraela, Australii i innych zakątków świata oraz władze samorządowe naszej gminy, uczniowie liceum w Pilicy i mieszkańcy z naszej Parafii i gminy oraz zaproszeni goście. Uroczystości rozpoczęły się na pilickim rynku. Potem uczestnicy marszu przeszli nad zbiorową mogiłę, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odprawiona została także wspólna modlitwa między innymi przez naszego księdza Proboszcza Jarosława Szlenzaka w intencji pomordowanych Żydów.


Wszyscy zebrali się na płycie rynku w Pilicy gdzie o godz. 1o.oo nastąpiło powitanie wszystkich i zapoznanie z ideą marszu. Patronat nad wydarzeniem sprawował burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik. Po czym wyruszył marsz z rynku do zbiorowej mogiły na ul. Piłsudskiego.


Złożone zostały kwiaty i odmówiona modlitwa, zapalone znicze na znak pamięci. Po czym nastąpiły przemówienia gospodarzy, organizatorów i gości. Na koniec został wykonany na trąbce utwór cisza.


W galerii zdjęcia wykonane przez Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież