Twój IP 18.212.239.56

kwiecień 2019

Przed wczoraj : Kai Lukasza Wczoraj : Jerzego Wojciecha Idziego Dzisiaj : Aleksego Horacego Jutro: Marka Jarosława Pojutrze : Marzeny Marii Klaudiusza

Niedziela Palmowa Email
niedziela, 14 kwietnia 2019 13:32

niedzielapalmowa2019

NIEDZIELA PALMOWA

Szósta niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa, wspominamy wydarzenia zbawcze, upamiętniające wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Uroczyste Msze Św. W Naszej Parafii rozpoczęły się od obrzędu poświęcenia palm, a o godz. 12.oo odbyła się procesja z palmami wokół kościoła.

Liturgia Niedzieli Palmowej jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem - jako Ewangelii - Męki Pańskiej, zwykle z podziałem na role, według jednego z trzech Ewangelistów: Mateusza, Marka lub Łukasza (Mękę Pańską wg św. Jana czyta się podczas liturgii Wielkiego Piątku). W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane.

Chlebki miłości - to kampania organizowana przez Caritas Naszej Diecezji w okresie Wielkiego Postu. Od Niedzieli Palmowej przez Wielki Tydzień na terenie naszej Diecezji rozprowadzane są Chlebki Miłości. Kupując go mamy świadomość podarowania dwóch chlebów dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się nasza diecezjalna Caritas. W naszej parafii po każdej Mszy Świętej wierni udali się do zakrystii aby nabyć chlebek miłości i wspomóc Caritas swoją ofiarą.

Każdy chrześcijanin powinien dołożyć wszelkich starań, aby obrzędy Wielkiego Tygodnia zrozumieć, brać w nich czynny udział, a przede wszystkim umartwieniami i świętością życia dawać dowód żywej wiary.