Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj143
mod_vvisit_counterWczoraj591
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3584
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5745
mod_vvisit_counterW tym miesiącu17562
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu23183
mod_vvisit_counterWszystkie1810785

Teraz Online: 12
Twój IP 35.172.223.30
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

lipiec 2021
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Marii Magdaleny Wczoraj : Bogny Apolinarego Dzisiaj : Kingi Krystyny Jutro: Walentyny Krzysztofa Pojutrze : Anny MiroslawyOrszak Trzech Króli Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 06 stycznia 2019 16:41

orszak2019

ORSZAK TRZECH KRÓLI

 

6 stycznia obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach Polski w Orszakach Trzech Króli wzięło udział 1,2 mln osób, w tym wiele licznie zgromadzonych wiernych z Naszej Parafii. Po raz kolejny orszak zorganizowało Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej. Pilicki Orszak z gwiazdą betlejemską i Trzema Królami  wyruszył wraz z ks. Piotrem i  parafianami o godz. 11.40 z rynku w Pilicy do Kolegiaty , gdzie czekał już ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak i powitał wszystkich . Każdy mógł się przebrać w stroje króli, pasterzy i innych postaci z epoki.  Następnie Trzej Królowie udali się do szopy betlejemskiej, aby złożyć pokłon i dary Jezusowi.


Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w uroczystość Objawienia Pańskiego w Watykanie mówił o licznych orszakach Trzech Króli odbywających się w wielu miastach w Polsce:  „Pragnę wspomnieć także o orszakach Trzech Króli, które odbywają się w wielu miastach w Polsce z szerokim udziałem rodzin i stowarzyszeń”.


Na koniec Mszy Świętej ksiądz Proboszcz Jarosław Szlenzak podziękował wszystkim członkom Stowarzyszenia Ziemi Pilickiej za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli. Jest to ważna inicjatywa w naszej wspólnocie!


Następnie poświęcił kredę, kadziło i wodę , którą po Mszy Świętej mogliśmy zabrać do naszych domów.

                                       

                                                                                                                                                 G.P.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież