Twój IP 54.234.114.202

styczeń 2019

Przed wczoraj : Agnieszki Jarosława Wczoraj : Anastazego Wincentego Dzisiaj : Ildefonsa Rajmunda Jutro: Rafała Felicji Franciszka Pojutrze : Pawła Milosza

Orszak Trzech Króli Email
niedziela, 06 stycznia 2019 16:41

orszak2019

ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach Polski w Orszakach Trzech Króli wzięło udział 1,2 mln osób, w tym wiele licznie zgromadzonych wiernych z Naszej Parafii. Po raz kolejny orszak zorganizowało Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej. Pilicki Orszak z gwiazdą betlejemską i Trzema Królami  wyruszył wraz z ks. Piotrem i  parafianami o godz. 11.40 z rynku w Pilicy do Kolegiaty , gdzie czekał już ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak i powitał wszystkich . Każdy mógł się przebrać w stroje króli, pasterzy i innych postaci z epoki.  Następnie Trzej Królowie udali się do szopy betlejemskiej, aby złożyć pokłon i dary Jezusowi.

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w uroczystość Objawienia Pańskiego w Watykanie mówił o licznych orszakach Trzech Króli odbywających się w wielu miastach w Polsce:  „Pragnę wspomnieć także o orszakach Trzech Króli, które odbywają się w wielu miastach w Polsce z szerokim udziałem rodzin i stowarzyszeń”.

Na koniec Mszy Świętej ksiądz Proboszcz Jarosław Szlenzak podziękował wszystkim członkom Stowarzyszenia Ziemi Pilickiej za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli. Jest to ważna inicjatywa w naszej wspólnocie!

Następnie poświęcił kredę, kadziło i wodę , którą po Mszy Świętej mogliśmy zabrać do naszych domów.