mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu1954

Twój IP 3.215.182.36

grudzień 2019

Przed wczoraj : Dagmary Aleksandry Wczoraj : Lucji Otylii Dzisiaj : Alfreda Izydora Jutro: Niny Celiny Pojutrze : Albiny Zdzislawy

V Spotkanie Modlitewne Email
piątek, 16 listopada 2018 19:19

wieczormodlitewny2018

V SPOTKANIE MODLITEWNE

Listopad poświęcony jest naszym bliskim zmarłym. Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 48 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwę. 16.listopada Mszą Święta za zmarłych od XI.2017 do XI.2018 rozpoczęło się IV Spotkanie Modlitewne w Naszej Kolegiacie. „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą, I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą, I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości, czy pierwsza jest ostatnią, czy ostatnia pierwszą” – ks. Jan Twardowski

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych bliskich, krewnych, znajomych. Zachęcamy wszystkich by nie był to miesiąc samej tylko zadumy nad śmiercią i przemijaniem ale także czas czynnej pomocy wszystkim duszom oczekującym w czyśćcu na osiągnięcie pełni radości w Niebie.

O godz. 17.oo rozpoczęła się Msza Święta za wszystkich zmarłych z całego roku.

Do wieczności i domu Ojca od XI.2017 do XI. 2018 roku powrócili:

Adam Gamrot

Dariusz Kąkol

Marian Mach

Stanisław Błażkiewicz

Po liturgii Ks. Piotr wyczytał wszystkich zmarłych a młodzież rozdała ich bliskim znicze jako znak pamięci, z którym po wieczorze pełnym refleksji udali się na cmentarz. Następnie rozpoczął się przygotowany przez Ks. Wikariusza i młodzież Ze Szkoły Średniej wieczór refleksyjno –poetycki. Warto było przyjść i w zadumie, skupieniu wysłuchać refleksji ,wierszy ale również i pomodlić się.

Dziękujemy Ks. Piotrowi za przygotowanie misterium, a młodzieży Szkoły Średniej za artystyczne wykonanie.