Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj282
mod_vvisit_counterWczoraj728
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1010
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3369
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6581
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu18948
mod_vvisit_counterWszystkie1584128

Teraz Online: 13
Twój IP 3.236.59.63
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

lipiec 2020
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Jana Brunona Wczoraj : Ernesta Malgorzaty Dzisiaj : Bonawentury Stelii Jutro: Dawida Henryka Pojutrze : Eustachego Marii27 Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę - Wiara i Patriotyzm Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
wtorek, 21 sierpnia 2018 19:50

pielgrzymka2018

27.PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI

SOSNOWIECKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

– WIARA I PATRIOTYZM

 

10 sierpnia w Piątek grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła na pątniczy szlak  na Jasną Górę do Częstochowy przed obraz Matki Bożej.W tym roku mała zmiana gdyż wyruszyli nie jak zawsze spod Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej lecz przez Zuzankę do Zawiercia – Kromołowa, do Włodowic gdzie odbyła się Msza Święta, a następnie do Łukowa. Trzeci dzień trasa biegła od Łutowca do Złotego Potoku. Kolejny dzień trasa Złoty Potok – Joachimów. W poniedziałek dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Czarnej Madonny.

 

27. Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej - wędrowało w niej 1500 osób, w większości młodzież i rodziny. Hasło tegoroczne to słowa: „Wiara i patriotyzm”. Trasę liczącą 100 km pokonali w ciągu 5 dni. Posługę duszpasterską w 10 grupach pełniło: 25 księży, 14 kleryków i 10 sióstr zakonnych. Najmłodszy pątnik miał 3 miesiące, najstarszy 82 lata.

 

Na Jasnej Górze pielgrzymów witał biskup diecezji Grzegorz Kaszak:

 

„To jest pielgrzymka młodzieżowa, śpimy pod namiotami, chociaż mamy grupę rodzin, osób, które pokoleniowo idą, co roku zresztą, i jest to w tym roku największa grupa naszej pielgrzymki – mówi ks. Paweł Tracz, dyrektor pielgrzymki – Zorganizowanie pielgrzymki to jest ogromne przedsięwzięcie, bo na każdym polu namiotowym trzeba zapewnić i wyżywienie, i przede wszystkim wodę, i oświetlenie, i bezpieczeństwo, więc logistycznie ogromne przedsięwzięcie. Natomiast struktury są już stworzone od samego początku, od założenia tej pielgrzymki taka była myśl, żeby ona tak wyglądała, i tak jest do dzisiaj”.

 

Fotorelacja wykonana przez:


Portal Olkuszanin.pl

Diecezja Sosnowiecka

Zawiercienaszemiasto.pl

 

 

PODZIĘKOWANIE

 

W poniedziałek 13.08  zakończyła się diecezjalna pielgrzymka na Jasną

Górę,  uczestniczyła  w niej  ponad 100 osobowa grupa z naszego dekanatu,

którym dziękujemy za trud pielgrzymowania i modlitwę. Składamy gorące podziękowania wszystkim , którzy zatroszczyli się o jej przygotowanie  i  przebieg.


Gorące Bóg zapłać Paniom:  Jadwidze Węglarz, Kamili Skwara, Barbarze Rozlach, 

Jadwidze Muszyńskiej Panom : Leszkowi Żyła, Rafałowi Drozdowskiemu,  Zbigniewowi Bzdęga,

Mirosławowi Zasik, Tomaszowi Muszyńskiemu, Bogdanowi Janiec, Mateuszowi Wojtylas

i służbie muzycznej .


Młodzieży z służby kwatermistrzowskiej , służbie porządkowej.

Bóg zapłać Firmom wspierającym pielgrzymkę : Właścicielom Sklepu Centrum -  

P. Słowikowskim i Kosiór,  Piekarniom  - P. Pasierb i Pasich, Firmie Gonpol - P. Goncerz,

opiekunowi Remizy Strażackiej w Sławniowie,  oraz anonimowym darczyńcom.

Bóg zapłać duchowym pielgrzymom i wszystkim wspierającym nas modlitwą.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież