mod_vvisit_counterWszystkie1162022

Twój IP 54.92.190.11

wrzesień 2018

Przed wczoraj : Filipiny Eustachego Wczoraj : Jonasza Mateusza Dzisiaj : Tomasza Maurycego Jutro: Bogusława Tekli Pojutrze : Gerarda Teodora

27 Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę - Wiara i Patriotyzm Email
wtorek, 21 sierpnia 2018 19:50

pielgrzymka2018

27.PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI

SOSNOWIECKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

– WIARA I PATRIOTYZM

10 sierpnia w Piątek grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła na pątniczy szlak  na Jasną Górę do Częstochowy przed obraz Matki Bożej.W tym roku mała zmiana gdyż wyruszyli nie jak zawsze spod Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej lecz przez Zuzankę do Zawiercia – Kromołowa, do Włodowic gdzie odbyła się Msza Święta, a następnie do Łukowa. Trzeci dzień trasa biegła od Łutowca do Złotego Potoku. Kolejny dzień trasa Złoty Potok – Joachimów. W poniedziałek dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Czarnej Madonny.

27. Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej - wędrowało w niej 1500 osób, w większości młodzież i rodziny. Hasło tegoroczne to słowa: „Wiara i patriotyzm”. Trasę liczącą 100 km pokonali w ciągu 5 dni. Posługę duszpasterską w 10 grupach pełniło: 25 księży, 14 kleryków i 10 sióstr zakonnych. Najmłodszy pątnik miał 3 miesiące, najstarszy 82 lata.

Na Jasnej Górze pielgrzymów witał biskup diecezji Grzegorz Kaszak:

„To jest pielgrzymka młodzieżowa, śpimy pod namiotami, chociaż mamy grupę rodzin, osób, które pokoleniowo idą, co roku zresztą, i jest to w tym roku największa grupa naszej pielgrzymki – mówi ks. Paweł Tracz, dyrektor pielgrzymki – Zorganizowanie pielgrzymki to jest ogromne przedsięwzięcie, bo na każdym polu namiotowym trzeba zapewnić i wyżywienie, i przede wszystkim wodę, i oświetlenie, i bezpieczeństwo, więc logistycznie ogromne przedsięwzięcie. Natomiast struktury są już stworzone od samego początku, od założenia tej pielgrzymki taka była myśl, żeby ona tak wyglądała, i tak jest do dzisiaj”.

Fotorelacja wykonana przez:

Portal Olkuszanin.pl

Diecezja Sosnowiecka

Zawiercienaszemiasto.pl

PODZIĘKOWANIE

W poniedziałek 13.08  zakończyła się diecezjalna pielgrzymka na Jasną

Górę,  uczestniczyła  w niej  ponad 100 osobowa grupa z naszego dekanatu,

którym dziękujemy za trud pielgrzymowania i modlitwę. Składamy gorące podziękowania wszystkim , którzy zatroszczyli się o jej przygotowanie  i  przebieg.

Gorące Bóg zapłać Paniom:  Jadwidze Węglarz, Kamili Skwara, Barbarze Rozlach,

Jadwidze Muszyńskiej Panom : Leszkowi Żyła, Rafałowi Drozdowskiemu,  Zbigniewowi Bzdęga,

Mirosławowi Zasik, Tomaszowi Muszyńskiemu, Bogdanowi Janiec, Mateuszowi Wojtylas

i służbie muzycznej .

Młodzieży z służby kwatermistrzowskiej , służbie porządkowej.

Bóg zapłać Firmom wspierającym pielgrzymkę : Właścicielom Sklepu Centrum -

P. Słowikowskim i Kosiór,  Piekarniom  - P. Pasierb i Pasich, Firmie Gonpol - P. Goncerz,

opiekunowi Remizy Strażackiej w Sławniowie,  oraz anonimowym darczyńcom.

Bóg zapłać duchowym pielgrzymom i wszystkim wspierającym nas modlitwą.