mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu1954

Twój IP 3.231.229.89

grudzień 2019

Przed wczoraj : Lucji Otylii Wczoraj : Alfreda Izydora Dzisiaj : Niny Celiny Jutro: Albiny Zdzislawy Pojutrze : Olimpii Lazarza

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Email
czwartek, 31 maja 2018 13:51

bozecialo2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI

PAŃSKIEJ

„Eucharystia to pokarm zastrzeżony dla tych, którzy w chrzcie świętym wyzwoleni zostali z niewoli i stali się dziećmi Bożym: to pokarm, który wspiera ich w długim marszu exodusu przez pustynię ludzkiej egzystencji” – mówił papież Benedykt XVI podczas uroczystości Bożego Ciała w 2007 r. Boże Ciało to podkreślenie obecności Boga pośród nas, we wszystkich naszych sprawach, w codzienności. Procesja z Najświętszym Sakramentem przechodzą obok naszych miejsc zamieszkania, pracy, rozrywki.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Naszej Parafii była obchodzona już po raz kolejny wraz z Parafią pw. Najświętszego Imienia Jezus w Biskupicach. Liturgia rozpoczęła się w Kolegiacie po czym nastąpiła procesja eucharystyczna ulicami Pilicy do Klasztoru.

Oprócz licznie zgromadzonych wiernych naszego miasta mogliśmy podziwiać, idących na czele procesji, reprezentantów różnych grup i zawodów. Figury i obrazy niosły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także nasza pilicka młodzież. Podziwialiśmy też poczty sztandarowe kierowców czy pszczelarzy, Koła łowieckiego Hubert, Koło Żywego Różańca oraz straży pożarnych z Naszej Parafii.

Ołtarze przygotowali cechy rzemiosł: ślusarzy, rzeźników, malarzy i stolarzy.

Fotorelacja w galerii.