mod_vvisit_counterWszystkie1162023

Twój IP 54.92.190.11

wrzesień 2018

Przed wczoraj : Filipiny Eustachego Wczoraj : Jonasza Mateusza Dzisiaj : Tomasza Maurycego Jutro: Bogusława Tekli Pojutrze : Gerarda Teodora

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Email
niedziela, 01 kwietnia 2018 09:56

rezurekcja2018

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

"Na przestrzeni dziejów Zmartwychwstały Pasterz niestrudzenie poszukuje nas, swoich braci zagubionych na pustyniach świata. I ze znakami męki – ranami Jego miłosiernej miłości – pociąga nas na swoją drogę, drogę życia" – tłumaczy papież Franciszek. O godz. 6.oo rano w poranek Wielkanocny zebrali się wierni z Parafii i przybyli goście oraz cała asysta kościelna. Ks. Proboszcz ogłosił: „Zmartwychwstał z grobu Pan, Alleluja!”. Najświętszy Sakrament w uroczystej procesji - pośród bicia dzwonów i pieśni wielkanocnych - trzykrotnie obnoszony był wokół Kolegiaty.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczyna okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako "wielką niedzielę". Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

Zdjęcia z procesji rezurekcyjnej można już oglądać w naszej galerii internetowej.