mod_vvisit_counterWszystkie1206417

Twój IP 54.227.31.145

grudzień 2018

Przed wczoraj : Marii Swiatozara Wczoraj : Wiesława Leokadii Dzisiaj : Julii Danieli Jutro: Damazego Waldemara Pojutrze : Dagmary Aleksandry

Niedziela Palmowa i Rekolekcje Wielkopostne w Naszej Parafii Email
niedziela, 25 marca 2018 17:22

niedzielapalmowa2018

NIEDZIELA PALMOWA I REKOLEKCJE

WIELKOPOSTNE W NASZEJ PARAFII

Szósta niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa, wspominamy wydarzenia zbawcze, upamiętniające wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Uroczyste Msze Św. W Naszej Parafii rozpoczęły się od obrzędu poświęcenia palm. Dla Naszej Parafii również rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku prowadzi ks.Prof. Dr. Jan Koclęga. Wykładowca Teologii Dogmatycznej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Ks. Jan gościł już w Pilicy m.in. na Odpuście Parafialnym w czerwcu 2011r.Zachęcamy wiernych do licznego udziału w Rekolekcjach.

Liturgia Niedzieli Palmowej jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem - jako Ewangelii - Męki Pańskiej, zwykle z podziałem na role, według jednego z trzech Ewangelistów: Mateusza, Marka lub Łukasza (Mękę Pańską wg św. Jana czyta się podczas liturgii Wielkiego Piątku). W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane.

Każdy chrześcijanin powinien dołożyć wszelkich starań, aby obrzędy Wielkiego Tygodnia zrozumieć, brać w nich czynny udział, a przede wszystkim umartwieniami i świętością życia dawać dowód żywej wiary.

Triduum Paschalne w Naszej Parafii:

Wielki Czwartek

O godz. 17.oo  Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek

Godz.17.oo Droga Krzyżowa ze Wzgórza Św. Piotra

18.oo  Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja do godz. 24.oo

WIELKA SOBOTA

9.oo - 13.oo Poświęcenie Pokarmów na stół Wielkanocny w Kolegiacie - co pół godziny

1o.3o – Poświęcenie Pokarmów w Kaplicy

w Kocikowej

1o.45 - w Sławniowie przy kapliczce

11.oo - w Sławniowie w Kaplicy

/Prośba o pojazd dla księdza/

Godz. 17.oo LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

REZUREKCJA - Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.oo. Zapraszamy wszystkich Parafian,

Gości, całą asystę Kościelną, Koła Różańcowe, Koła Gospodyń Wiejskich i Straże Pożarne z Parafii, Koło Łowieckie Hubert, Pszczelarzy, Poczty Sztandarowe Rzemieślników, kierowców i innych zawodów, ministrantów i lektorów.

II Dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny - Msze Św. w porządku niedzielnym godz. 7.3o, 9.oo, 12.oo, 16.oo. Tradycyjnie w II Dzień Świąt ofiary na tacę składamy na Uczelnie Katolickie.