mod_vvisit_counterWszystkie1190638

Twój IP 54.234.13.175

listopad 2018

Przed wczoraj : Rogera Serafiny Wczoraj : Alberta Leopolda Dzisiaj : Gertrudy Edmunda Jutro: Grzegorza Salomei Pojutrze : Romana Klaudyny

Przemarsz pod kurhan powstańczy Email
poniedziałek, 22 stycznia 2018 19:08

przemarsz2018

PRZEMARSZ POD KURHAN POWSTAŃCZY

Nawiązując do zapomnianej, przedwojennej tradycji Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej zorganizowało po Mszy Świętej o godz. 12.oo w dniu 21.01.2018 przemarsz z Kolegiaty pod kurhan powstańczy na tyłach pilickiego pałacu. Patronat tego ważnego wydarzenia objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica. W procesji po liturgii aby uczcić pamięć poległych powstańców styczniowych z Pilicy uczestniczyli wierni z Naszej Parafii wraz z ks. Piotrem oraz członkowie i miłośnicy Stowarzyszenia, Pan Burmistrz, harcerze ze Szkoły Podstawowej.

Ks. Wikariusz odmówił modlitwę za poległych , następnie delegacje złożyły wieńce. Dziękujemy wszystkim za udział w tym marszu pamięci i modlitwę za poległych pilickich powstańców, również dziękujemy Stowarzyszeniu Ziemi Pilickiej za organizację i fotolerację , którą już można obejrzeć w galerii.

FOTO: Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej

www.ziemiapilicka.pl

Modlitwa za poległych w obronie ojczyzny

Panie, Boże Wszechmogący, polecam Twemu miłosierdziu dusze naszych poległych żołnierzy i powstańców, którzy oddali swe życie w obronie drogiej Ojczyzny i przelali swoją krew w obronie nie tylko naszego kraju, ale i Wiary świętej. O Boże, niech to ich męczeństwo poniesione w obronie Wiary i Ojczyzny uwolni ich dusze z czyśćca i wyjedna wieczną nagrodę w niebie. Błagam Cię o to przez Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela, przez Jego Najświętsze Serce, przez przyczynę i zasługi Jego Niepokalanej Matki oraz świętych Patronów i Patronek naszego Narodu. Amen.