Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj957
mod_vvisit_counterWczoraj791
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5658
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6196
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12939
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu28077
mod_vvisit_counterWszystkie1121812

Teraz Online: 15
Twój IP 54.161.40.41
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

lipiec 2018
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Imieniny

Przed wczoraj : Ernesta Malgorzaty Wczoraj : Bonawentury Stelii Dzisiaj : Dawida Henryka Jutro: Eustachego Marii Pojutrze : Anety BogdanaNasza Szopka Bożonarodzeniowa Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
poniedziałek, 25 grudnia 2017 12:09

szopka2017

NASZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

 

Wieczerza wigilijna, wspólne kolędowanie i nocna Msza - Pasterka. Wypełniona po brzegi, pachnąca świerkiem, świątynia, kolędy i szopka. W Naszej Kolegiacie jak co roku w kaplicy Książąt Rodu Padniewskich stanęła tradycyjna szopka bożonarodzeniowa, która ma przypominać nam wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, gdy w Betlejem narodził się Zbawiciel świata. Nastrojowe oświetlenie, Jezus leżący w żłobie, obok Maryja i Józef, otoczeni zwierzętami. Nieopodal zbliżają się trzej królowie... i anioły... To wszystko warto zobaczyć na własne oczy, gdyż zdjęcia nie oddają całego uroku...Zapraszamy wszystkich parafian i gości do oglądania Naszej szopki po każdej Mszy Świętej.

 

 

Na sianku figurka Dzieciątka Jezus symbolizuje najważniejsze narodziny w dziejach świata. Maleńkie Dzieciątko wzrusza nas. Leży bezbronne i owinięte w maleńką szatę. Nasz wzrok wyszukuje pochyloną nad Dzieciątkiem Maryję i stojącego obok Józefa. Ten obraz towarzyszy nam od najmłodszych lat. Jesteśmy do niego przyzwyczajeni, bardzo często scena z Betlejem jest przedstawiana na obrazkach, które otrzymujemy z rąk kapłana będącego z wizytą duszpasterską w naszych domach. Betlejem, pasterze, żłóbek. A u żłóbka Mędrcy ze Wschodu. Pokłon składają Jezusowi. Na przestrzeni lat różni artyści budowali szopki, scena z Betlejem była i jest natchnieniem dla wielu twórców. Polska tradycja budowania szopek jest niezwykle bogata. Również na terenie naszej diecezji, możemy szczycić się niezwykle pięknymi ruchomymi szopkami.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania szopki w naszym kościele parafialnym. W naszej galerii internetowej można już oglądać zdjęcia szopki.

 

Dziękuję za przygotowanie tegorocznej , pięknej Szopki Bożonarodzeniowej   

       Ks.Piotrowi, panom:Mieczysławowi Rodackiemu, Jackowi Miklas,

Zbigniewowi Górnickiemu, Janowi Glinianemu, Tomaszowi Muszyńskiemu 

oraz grupie młodzieży.   

Za ofiarowane choinki do kościoła: Elżbiecie  i Czesławowi Rozlach, Marianowi Smok,

Ryszardowi Rojek, rodz. Furgacz   Sygiet i rodz. Dygas z ul. Kościuszki.              

Za dekoracje pani Jadwidze Muszyńskiej, Bożenie Miklas, dzieciom z przedszkola

i szkoły podstawowej. - KS. Proboszcz


 

                                                                                      G.P.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież