Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj189
mod_vvisit_counterWczoraj642
mod_vvisit_counterW tym tygodniu189
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4275
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5982
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu17378
mod_vvisit_counterWszystkie1206417

Teraz Online: 8
Twój IP 54.227.31.145
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

grudzień 2018
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Imieniny

Przed wczoraj : Marii Swiatozara Wczoraj : Wiesława Leokadii Dzisiaj : Julii Danieli Jutro: Damazego Waldemara Pojutrze : Dagmary AleksandryŚwięto Niepodległości Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 16 listopada 2017 18:23

11.listopada2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W tym roku 11.listopada po raz 99 świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Tradycyjnie w Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz. 12.oo, którą koncelebrował ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak oraz ojciec Cezary Chustecki z klasztoru Ojców Franciszkanów. W czasie Liturgii swój program artystyczny pt. „ My mali Polacy przedstawiły przedszkolaki z Pilicy a kolejny pt. „ Cześć i chwała” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy.

 

Muzyczną oprawę liturgii zapewniła Orkiestra Dęta przy OSP w Wierzbicy pod batutą kapelmistrza Jerzego Brożka. Uroczystości zgromadziły przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz wszystkich instytucji , stowarzyszeń ,kół gospodyń wiejskich, straży pożarnych oraz tłumnie zgromadzonych mieszkańców gminy Pilica.


Po zakończeniu liturgii w Naszej Kolegiacie wszyscy zgromadzeni przemaszerowali ulicami miasta aż pod Krzyż Niepodległości przy ulicy Mickiewicza. Gdzie modlitwę za wszystkich poległych w walkach Polaków odmówił ks. Wikariusz Piotr Niedziela. Następnie przemówił Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik. Po czym nastąpiło złożenie kwiatów przez wszystkie przybyłe delegacje.


Zapraszamy do oglądania fotorelacji , którą przygotował Urząd Miasta i Gminy Pilica.

www.pilica.pl


                                                                                                                                 G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież