Twój IP 54.144.57.183

listopad 2017

Przed wczoraj : Grzegorza Salomei Wczoraj : Romana Klaudyny Dzisiaj : Elżbiety Seweryna Jutro: Anatola Sedzimira Pojutrze : Janusza Konrada

Msza Święta w Kaplicy Cmentarnej Email
środa, 01 listopada 2017 13:29

mszakaplica2017

MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY CMENTARNEJ

Kaplica stanowi centrum cmentarza, jego serce, w Naszej Parafii w kaplicy każdego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywana jest liturgia Mszy Św. Z perspektywy wiary chrześcijańskiej nasze życie nie kończy się tutaj na świecie, a śmierć jest jedynie przejściem do wieczności. Tradycyjnie po Mszy Świętej o godz. 11.oo w Kolegiacie wyruszyła procesja na cmentarz. O godz. 12.oo w Kaplicy Cmentarnej, rozpoczęła się Msza Święta , którą koncelebrowali Ks. kanonik Jarosław Szlenzak oraz ojciec Błażej Mariusz Sówka z Klasztoru Ojców Franciszkanów.

W procesji po Naszym cmentarzu wzywając orędownictwo Świętych prosiliśmy o życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych. Przy pięciu stacjach, zatrzymywaliśmy się, aby polecać Panu Bogu tych, którzy od nas odeszli. Modliliśmy się za wszystkich wiernych zmarłych, rodziców, braci, siostry, dobrodziejów, krewnych, przyjaciół, biskupów, kapłanów, nauczycieli, wychowawców i żołnierzy poległych na frontach wojen.

Jak co roku  na cmentarzu można było wesprzeć swoją ofiarą Seminarium Duchowne. W tym roku również była zorganizowana akcja Kolegiata w potrzebie skierowana głównie do dawnych Piliczan, którzy w tym dniu odwiedzili swoich bliskich na cmentarzu. Wszystkim dziękujemy za wsparcie.