Twój IP 54.144.57.183

listopad 2017

Przed wczoraj : Grzegorza Salomei Wczoraj : Romana Klaudyny Dzisiaj : Elżbiety Seweryna Jutro: Anatola Sedzimira Pojutrze : Janusza Konrada

Uroczystość Wszystkich Świętych 2017 Email
środa, 01 listopada 2017 10:36

wszystkichswietych2017

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Pierwsze dni listopada to, jak wiemy, czas szczególny. Wspomnimy naszych bliskich zmarłych, nasza miłość sięga bowiem poza grób. Ten szczególny czas jest okazją do modlitwy za zmarłych i refleksji na temat życia, jego celu, jakim jest świętość i jego kresu, jakim jest śmierć. Pamiętajmy także w swoich modlitwach o naszym wielkim rodaku Papieżu Janie Pawle II, którego pomnik jest obok Naszej Kolegiaty, a także o wszystkich zmarłych fundatorach, ofiarodawcach, dobrodziejach , dziedziców znanych rodów szlacheckich, których szczątki spoczęły na placu przy kościele w czasie Nowenny w środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

W czasie trwania oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, zatem w dniach od 01 listopada do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny (czyli skrócenie kar czyśćcowych), dla naszych bliskich zmarłych (każdego dnia dla jednej osoby),poprzez spełnienie następujących warunków: bycie w stanie łaski uświęcającej (czyli przystąpienie do Sakramentu Pokuty i uzyskanie rozgrzeszenia), przyjęcie Komunii Świętej, pobożne nawiedzenie Cmentarza Parafialnego, modlitwa za zmarłych: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie (…) i dowolna modlitwa w intencjach Papieża.

Fotorelację można już oglądać w galerii.