Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj535
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu2898
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7468
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu15126
mod_vvisit_counterWszystkie956932

Teraz Online: 9
Twój IP 54.144.57.183
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

listopad 2017
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Imieniny

Przed wczoraj : Grzegorza Salomei Wczoraj : Romana Klaudyny Dzisiaj : Elżbiety Seweryna Jutro: Anatola Sedzimira Pojutrze : Janusza KonradaUroczystość Wszystkich Świętych 2017 Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
środa, 01 listopada 2017 10:36

wszystkichswietych2017

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Pierwsze dni listopada to, jak wiemy, czas szczególny. Wspomnimy naszych bliskich zmarłych, nasza miłość sięga bowiem poza grób. Ten szczególny czas jest okazją do modlitwy za zmarłych i refleksji na temat życia, jego celu, jakim jest świętość i jego kresu, jakim jest śmierć. Pamiętajmy także w swoich modlitwach o naszym wielkim rodaku Papieżu Janie Pawle II, którego pomnik jest obok Naszej Kolegiaty, a także o wszystkich zmarłych fundatorach, ofiarodawcach, dobrodziejach , dziedziców znanych rodów szlacheckich, których szczątki spoczęły na placu przy kościele w czasie Nowenny w środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

 

W czasie trwania oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, zatem w dniach od 01 listopada do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny (czyli skrócenie kar czyśćcowych), dla naszych bliskich zmarłych (każdego dnia dla jednej osoby),poprzez spełnienie następujących warunków: bycie w stanie łaski uświęcającej (czyli przystąpienie do Sakramentu Pokuty i uzyskanie rozgrzeszenia), przyjęcie Komunii Świętej, pobożne nawiedzenie Cmentarza Parafialnego, modlitwa za zmarłych: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie (…) i dowolna modlitwa w intencjach Papieża.

 

Fotorelację można już oglądać w galerii.

                                                                                                                               G.P.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież