Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj322
mod_vvisit_counterWczoraj514
mod_vvisit_counterW tym tygodniu836
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3229
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8708
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu17303
mod_vvisit_counterWszystkie1174730

Teraz Online: 5
Twój IP 54.80.87.166
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

październik 2018
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Imieniny

Przed wczoraj : Alana Kaliksta Wczoraj : Teresy Jadwigi Dzisiaj : Gawla Florentyny Jutro: Malgorzaty Wiktora Pojutrze : Juliusza LukaszaUroczystość Wszystkich Świętych 2017 Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
środa, 01 listopada 2017 10:36

wszystkichswietych2017

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Pierwsze dni listopada to, jak wiemy, czas szczególny. Wspomnimy naszych bliskich zmarłych, nasza miłość sięga bowiem poza grób. Ten szczególny czas jest okazją do modlitwy za zmarłych i refleksji na temat życia, jego celu, jakim jest świętość i jego kresu, jakim jest śmierć. Pamiętajmy także w swoich modlitwach o naszym wielkim rodaku Papieżu Janie Pawle II, którego pomnik jest obok Naszej Kolegiaty, a także o wszystkich zmarłych fundatorach, ofiarodawcach, dobrodziejach , dziedziców znanych rodów szlacheckich, których szczątki spoczęły na placu przy kościele w czasie Nowenny w środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

 

W czasie trwania oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, zatem w dniach od 01 listopada do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny (czyli skrócenie kar czyśćcowych), dla naszych bliskich zmarłych (każdego dnia dla jednej osoby),poprzez spełnienie następujących warunków: bycie w stanie łaski uświęcającej (czyli przystąpienie do Sakramentu Pokuty i uzyskanie rozgrzeszenia), przyjęcie Komunii Świętej, pobożne nawiedzenie Cmentarza Parafialnego, modlitwa za zmarłych: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie (…) i dowolna modlitwa w intencjach Papieża.

 

Fotorelację można już oglądać w galerii.

                                                                                                                               G.P.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież