Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj205
mod_vvisit_counterWczoraj652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu205
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4946
mod_vvisit_counterW tym miesiącu18166
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu28077
mod_vvisit_counterWszystkie1127039

Teraz Online: 5
Twój IP 54.161.40.41
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

lipiec 2018
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Imieniny

Przed wczoraj : Daniela Dalidy Wczoraj : Marii Magdaleny Dzisiaj : Bogny Apolinarego Jutro: Kingi Krystyny Pojutrze : Walentyny KrzysztofaUroczystość Wszystkich Świętych 2017 Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
środa, 01 listopada 2017 10:36

wszystkichswietych2017

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Pierwsze dni listopada to, jak wiemy, czas szczególny. Wspomnimy naszych bliskich zmarłych, nasza miłość sięga bowiem poza grób. Ten szczególny czas jest okazją do modlitwy za zmarłych i refleksji na temat życia, jego celu, jakim jest świętość i jego kresu, jakim jest śmierć. Pamiętajmy także w swoich modlitwach o naszym wielkim rodaku Papieżu Janie Pawle II, którego pomnik jest obok Naszej Kolegiaty, a także o wszystkich zmarłych fundatorach, ofiarodawcach, dobrodziejach , dziedziców znanych rodów szlacheckich, których szczątki spoczęły na placu przy kościele w czasie Nowenny w środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

 

W czasie trwania oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, zatem w dniach od 01 listopada do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny (czyli skrócenie kar czyśćcowych), dla naszych bliskich zmarłych (każdego dnia dla jednej osoby),poprzez spełnienie następujących warunków: bycie w stanie łaski uświęcającej (czyli przystąpienie do Sakramentu Pokuty i uzyskanie rozgrzeszenia), przyjęcie Komunii Świętej, pobożne nawiedzenie Cmentarza Parafialnego, modlitwa za zmarłych: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie (…) i dowolna modlitwa w intencjach Papieża.

 

Fotorelację można już oglądać w galerii.

                                                                                                                               G.P.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież