Twój IP 54.81.108.205

październik 2017

Przed wczoraj : Pelagii Piotra Wczoraj : Ireny Jana Dzisiaj : Urszuli Hilarego Jutro: Filipa Korduli Pojutrze : Marleny Seweryna

IV Msza Święta Fatimska Email
wtorek, 15 sierpnia 2017 17:54

4mszafatimska.2017

IV MSZA ŚWIĘTA FATIMSKA

13.sierpnia o godz. 19.3o zgromadziliśmy się w Kolegiacie na różańcu, po którym odbyła się czwarta już Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej w 100 rocznicę jej objawień. Słowo Boże wygłosił ks. Robert Dynerowicz , który wspomniał jak ważną rolę miały objawienia w historii. Gromadzimy się w Kolegiacie na wieczornej liturgii aby zanosić do Matki Boskiej Fatimskiej swoje prośby, podziękowania, modlitwy. O godz. 21.oo odbyła się procesja ze świecami wokół Kolegiaty, w której Panie z Naszej Parafii niosły figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Dziękujemy licznie zgromadzonym Parafianom oraz Kołom Różańca i zapraszamy już na następną liturgię 13. września .Na zakończenie  nie mogło zabraknąć Apelu Jasnogórskiego.

13 sierpnia 1917 r. ponieważ już opowiadałam, co tego dnia zaszło, nie będę się powtarzać, ale przechodzę do objawienia według mnie z dnia 15 pod wieczór (Łucja myli się, jeżeli uważa, że objawienie zdarzyło się w tym samym dniu, kiedy wyszli z więzienia z Vila Nova de Ourem. Objawienie miało miejsce w następną niedzielę, tj 19 sierpnia).
Ponieważ wówczas jeszcze nie umiałam odróżnić poszczególnych dni miesiąca, być może, że się mylę. Ale zdaje mi się, że było to tego samego dnia, kiedy wróciliśmy z więzienia z Vila Nova de Ourem.

Kiedy z Franciszkiem i jego bratem Janem prowadziłam owce do miejsca, które się nazywa Valinhos, odczułam, że zbliża się i otacza nas coś nadprzyrodzonego, przypuszczałam, że Matka Boska może nam się ukazać i żałowałam, że Hiacynta może Jej nie zobaczyć. Poprosiłam więc jej brata Jana, żeby po nią poszedł. Ponieważ nie chciał iść, dałam mu 20 groszy; zaraz pobiegł po nią.

Tymczasem zobaczyłam z Franciszkiem blask światła, któreśmy nazwali błyskawicą. Krótko po przybyciu Hiacynty zobaczyliśmy Matkę Boską nad dębem skalnym.

- „Czego Pani sobie życzy ode mnie?"
- „Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria 13 i odmawiali codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli".
- „Co mamy robić z pieniędzmi, które ludzie zostawiają w Cova da Iria?"
- „Zróbcie dwa przenośne ołtarzyki. Jeden będziesz nosiła ty z Hiacynta i dwie inne dziewczynki ubrane na biało, drugi niech nosi Franciszek i trzech chłopczyków. Pieniądze, które ofiarują na te ołtarzyki, są przeznaczone na święto Matki Boskiej Różańcowej, a reszta na budowę kaplicy, która ma tutaj powstać".
- „Chciałam prosić o uleczenie kilku chorych".
- „Tak, niektórych uleczę wciągu roku" - i przybierając wyraz smutniejszy powiedziała: - Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił".

I jak zwykle zaczęła unosić się w stronę wschodu.