Twój IP 54.227.127.109

grudzień 2017

Przed wczoraj : Alfreda Izydora Wczoraj : Niny Celiny Dzisiaj : Albiny Zdzislawy Jutro: Olimpii Lazarza Pojutrze : Gracjana Bogusława

XXVI Piesza Pielgrzymka Naszej Diecezji na Jasną Górę Email
wtorek, 15 sierpnia 2017 17:22

pielgrzymka2017

XXVI PIESZA PIELGRZYMKA NASZEJ DIECEZJI

NA JASNĄ GÓRĘ

„Nadeszła pora aby zdobyć się na odwagę i zamienić kanapę na parę butów, które pomogą iść po drogach o jakich nigdy nie myśleliśmy”- mówił papież Franciszek. W tym wyjątkowym jubileuszowym roku 25-lecia istnienia naszej sosnowieckiej diecezji po raz XXVI wyruszyła z Naszej Parafii grupa pielgrzymów na Jasną Górę. W tym roku wyjątkowe rekolekcje w drodze przeżywane były pod hasłem” Idźcie i głoście”. 10.sierpnia z Podzamcza grupa Biała wraz z ks. Piotrem Niedzielą po Mszy Świętej w Sanktuarium wyruszyła na pątniczy szlak do Częstochowy.

Trasa Pielgrzymki: 10.sierpień: Podzamcze – Łutowiec, 11.sierpień:Łutowiec – Złoty Potok, 12.sierpień: Złoty Potok – Joachimów, 13.sierpień:Joachimów – Jasna Góra.

Dyrektorem pielgrzymki po raz kolejny był nasz były wikariusz ks. Marek Bigaj.

Po raz kolejny Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak postawił sobie ambitny plan przejścia przynajmniej po kawałku drogi w każdej z dziewięciu pielgrzymkowych dróg.

Nie mogło zabraknąć oczywiście pamiątkowego zdjęcia naszej grupy z Ks. Biskupem.

Po trzech dniach wędrówki, każdy niosąc bagaż swoich intencji, które chciał zawierzyć Matce Boskiej Częstochowskiej dotarł szczęśliwie na Jasną Górę. O godz. 14.oo na Jasnej Górze ks. Biskup powitał pielgrzymów a o godz. 19.oo odbyła się Msza Św. Dla pielgrzymów na szczycie.

Autorami zdjęć jest Nasza Diecezja Sosnowiecka oraz portal Zawiercie.naszemiasto.pl

PODZIĘKOWANIE

W dniach od 10 do 13 sierpnia odbyła się XXVI Piesza Pielgrzymka na

Jasną Górę przed oblicze Czarnej Madonny. Składamy gorące

podziękowania za dar serca i wsparcie dla wszystkich

pielgrzymów z naszego dekanatu.

Serdeczne Bóg zapłać kierujemy pod adresem:

Firmy Handlowo-Usługowej "Dabex" Krzysztof Paliga

Piekarni Państwa Pasich z Pilicy

Piekarni Państwa Pasierb ze Sławniowa

Właścicieli Delikatesów Centrum z Pilicy

Zakładu Mięsnego Państwa Słowik ze Sławniowa

Panów Szczepana i Kamila Goncerz Firmy GONPOL

Pana Grzegorza Kulawika Firmy  z EL-LOGIC z Bydlina

Pań i Panów z naszej Parafii, którzy czynnie zaangażowali się

w przygotowanie i przebieg pielgrzymki

Niech Dobry Bóg nagrodzi otwarte serce i hojność.

Z modlitewną pamięcią przewodnik grupy:

Ks. Piotr Niedziela wraz z Pielgrzymami