Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj192
mod_vvisit_counterWczoraj614
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2520
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu2492
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3597
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu15556
mod_vvisit_counterWszystkie1596700

Teraz Online: 18
Twój IP 3.236.132.132
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

sierpień 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Imieniny

Przed wczoraj : Slawy Jakuba Wczoraj : Klaudii Kajetana Dzisiaj : Cypriana Dominika Jutro: Romana Ryszarda Pojutrze : Bogdana BorysaNa dróżkach Maryjnych Email

Na drózkach Maryjnych 

 

 

W tym roku ani wiosna ani lato nas nie rozpieszczały, lecz jesień zaczęła się pięknie. Tego właśnie doświadczyli wszyscy ci którzy 25 września w sobotę wyruszyli na pielgrzymkę do Kalwarii pod opieką ks. wikariusza Marka.

 

 

Ranek zaczął się dość chłodno, ale w miarę upływu czasu słońca było coraz więcej tak na niebie jak i na naszych twarzach. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od śpiewu godzinek. W modlitwie różańcowej poleciliśmy wszystkie sprawy i intencje naszej Matce. O godzinie 10.00 wspólnie przeżyliśmy Mszę świętą, po niej nawiedziliśmy cudowny wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej, potem jeszcze drugie śniadanie i o 12.00 wyruszyliśmy na dróżki Matki Bożej Prowadził je brat Amos Kleryk 4 roku seminarium Ojców Bernardynów. Dróżki Matki Boskiej (24 stacje-11 obiektów)- ukazują ból Maryi pod krzyżem, pogrzeb Jezusa i tryumf po zmartwychwstaniu. Część kaplic jest wspólna dla obu części np. Kościół Grobu Matki Bożej, Wieczernik czy Kościół Ukrzyżowania. W założeniu znajdują się również zupełnie odrębne budowle, nie należące do Drogi Krzyżowej lub luźno związane z Męką Chrystusa, takie jak Betsaida, Kościół Wniebowstąpienia czy Pustelnia św. Marii Magdaleny. Podczas dróżek Było symboliczne przejście przez Cedron niektórzy nie bali się zimnej wody i przemknęli trochę po kamieniach i trochę po wodzie. Przejście dróżek trwało ok. czterech godzin. Był to dla nas czas wspaniałych doznań duchowych, estetycznych i przyrodniczych. Wspominając te przepiękne chwilę trzeba przede wszystkim podziękować Panu Bogu za piękną pogodę i za wszelkie dobro jakie otrzymaliśmy od niego w tym dniu. Myślę że już trzeba planować następna pielgrzymkę do Kalwarii na Dróżki Pana Jezusa.

Pielgrzym.