Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj110
mod_vvisit_counterWczoraj557
mod_vvisit_counterW tym tygodniu667
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3027
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9449
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu24136
mod_vvisit_counterWszystkie1385483

Teraz Online: 10
Twój IP 34.239.158.107
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

sierpień 2019
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Ilony Klary Wczoraj : Jana Bolesława Dzisiaj : Bernarda Samuela Jutro: Franciszka Joanny Pojutrze : Marii CezaregoKolejna szansa Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 13 marca 2011 16:34

   Kolejna szansa


Który to już Twój Wielki Post? Ile razy słyszałeś, że to czas przygotowań do najważniejszego Święta Chrześcijan albo, że masz 40 dni na ponowne znalezienie Boga?

A czy zastanawiałeś się kiedykolwiek czym dla Ciebie jest ten czas?


 


Może jest to tylko nazwa okresu w Roku Liturgicznym, z którym związane są pewne obrzędy i tradycje. Możliwe, że kojarzysz ten czas z wyrzeczeniami, pokutą, końcem zabawy. Albo jest to 40 dni wyczekiwania na piękne, „wiosenne” święta.

  Być może odczuwasz w tym czasie swego rodzaju konieczność swojej duchowej przemiany. Jednak coś Cię blokuje...

 Wszystko przez rdzę przyzwyczajenia, która pojawiła się na furtce do Twojego serca. Zostawiłeś ją tylko lekko uchyloną, nieotwierana  - po prostu się zacięła. Przecież Pan Bóg nie będzie się na siłę przeciskał!

 Wydaje Ci się, że skoro wierzysz w Boga i nawet można Cię uznać za praktykującego chrześcijanina, to wszystko jest w porządku. Nie traktuj wiary jak tradycji, bo to zdecydowanie za mało. Jeśli idziesz na niedzielną mszę, bo przywykłeś do tego cotygodniowego wyjścia, to nie jest dobrze. Przyzwyczajenie i rutyna są niebezpieczne dla każdego związku. Również dla Twojej relacji z Bogiem. Nie przestawaj się angażować w ten związek. Zabiegaj o Jego miłość. W ten sposób pozbędziesz się rdzy z bramy do Twojego serca. Nie bój się otworzyć ją na całą szerokość.

 Wiem, że zdecydowanie łatwiej o tym pisać czy opowiadać niż wykonać. Jednak  naprawdę warto spróbować. Może właśnie podczas tegorocznego Wielkiego Postu uda Ci się odświeżyć przyjaźń z Bogiem i na nowo zrozumieć, że to w śmierci Chrystusa tkwi tajemnica naszej wiary. Wykorzystaj tą szansę.

 

 Marta K.