Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj111
mod_vvisit_counterWczoraj557
mod_vvisit_counterW tym tygodniu668
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3027
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9450
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu24136
mod_vvisit_counterWszystkie1385484

Teraz Online: 11
Twój IP 34.239.158.107
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

sierpień 2019
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Ilony Klary Wczoraj : Jana Bolesława Dzisiaj : Bernarda Samuela Jutro: Franciszka Joanny Pojutrze : Marii CezaregoPoezja ks. J. Twardowskiego - laureaci Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 06 marca 2011 14:54

Poezja ks. J. Twardowskiego - laureaci

 

„…ułożyłem modlitwę do Anioła Stróża moich wierszy.  Modliłem

się, żeby albo umarły, albo trafiły do człowieka."

Ks. Jan Twardowski

 

4 marca 2011 roku odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski Poezji ks.  J. Twardowskiego w Zespole Szkół w Pilicy. Był to pierwszy taki konkurs  organizowany przez naszą szkołę. Zainteresowanie ludzi, a zwłaszcza młodzieży było ogromne, gdyż w konkursie uczestniczyło 54 osoby; 15 uczestników ze Szkół Podstawowych, 19 z gimnazjum oraz 20 ze szkół  ponadgimnazjalnych. Młodzież przyjechała ze szkół z: Kroczyc, Sławniowa,  Ogrodzieńca, Niegowonic, Sułoszowa, Sosnowca, Zawiercia, Wojkowic, Olkusza i oczywiście z Pilicy.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:00. Wszystkich zebranych na Sali powitał dyrektor Zespołu Szkół w Pilicy - Pan Leszek Sobota. Następnie młodzież gimnazjalna przedstawiła  sylwetkę księdza Twardowskiego. Po krótkiej prezentacji nadszedł czas na recytację wierszy. Uczestników  zapowiadali uczniowie z Pilicy, z klasy II b gimnazjum. Poziom  uczestników był naprawdę wysoki. Wszyscy zaprezentowali się tak, jak  najlepiej potrafili. Słuchanie wierszy w wykonaniu młodzieży było bardzo  przyjemne. Po prezentacji uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów nastąpiła przerwa, która trwała około 30 minut. To  czas na odstresowanie się i wzmocnienie sił, częstując się pączkami i herbatą. Gdy wszyscy zakończyli swoje występy, jurymiało za zadanie wytypować laureatów konkursu. Potrzebowali na to dłuższą chwilę,czasu, gdyż podjęcie werdyktu było bardzo trudne. Niełatwo jest wybierać najlepszych, ponieważ wszyscy pokazali bardzo wysoki poziom. Obrady trwały pół godziny. W tym czasie uczestnicy podziwiali krótką część artystyczną, którą przedstawili uczniowie ze szkoły w Pilicy, by  umilić czas oczekiwania na wyniki. Występ nie był długi, natomiast  bardzo wymowny. Po występie wszyscy zgromadzeni na sali bili ogromne brawa. Wrażenia były wspaniałe, szczególnie śpiew chórku wywołał zachwyt. Po występie nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Jury w składzie: ks.Michał Borda, ks. Jarosław Szlenzak, mgr Iwona Parzoch oraz  przewodniczący jury- mgr Jarosław Tyran, przyznało, że wybór był bardzo trudny i że każdy uczestnik mógł czuć się wyróżniony, gdyż wyróżnieniem jest już sam udział w takim konkursie.

Zwycięzców ogłosił przewodniczący jury.

 

 

Laureatami byli: ze szkoły podstawowej:

I miejsce - Jakub Jurczak

II miejsce – Patrycja Wyrodek

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie -Aleksandra Szpor

 

Gimnazjum:

I miejsce – Alicja Semrał

II miejsce -Karolina Wyrodek

III miejsce – Katarzyna Musialska

III miejsce – Paulina Lendor

Wyróżnienie -Marii Skowronek

Wyróżnienie – Aleksandra Boroń

 

szkoła średnia:

I miejsce - Paulina Śmietana

II miejsce – Martyna Dobrowolska

II miejsce – Karolina Piwowarczyk

III miejsce –Karolina Górecka

 

 

Powyżsi laureaci mają zaprezentować się ponownie i odebrać nagrody w niedzielę, 6 marca, na Mszy św. o godzinie 12:00.Ten konkurs na pewno wywarł ogromne wrażenie na wszystkich, którzy mieli przyjemność być i widzieć prezentacje młodzieży. Pomysłodawcami i odpowiedzialnymi za organizacje konkursu byli: siostra Anna Bęben i ks. Marek Bigaj. Konkurs nie tylko był pięknie zorganizowany, ale i również niósł ze sobą wiele korzyści duchowych.

Gdyby ksiądz Jan Twardowski mógł być wtedy na sali, gdyby mógł słuchać  uczestników, byłby zachwycony i dumny, że ma tak wspaniałych i zdolnych czytelników oraz odbiorców jego poezji.

 

Marysia Skowronek