Twój IP 54.242.193.41

lipiec 2019

Przed wczoraj : Wincentego Wodzisława Wczoraj : Czesława Fryderyka Dzisiaj : Daniela Dalidy Jutro: Marii Magdaleny Pojutrze : Bogny Apolinarego

Nasza Szopka Bożonarodzeniowa Email
środa, 26 grudnia 2018 14:02

szopka2018

NASZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Wieczerza wigilijna, wspólne kolędowanie i nocna Msza - Pasterka. Wypełniona po brzegi, pachnąca świerkiem, świątynia, kolędy i szopka. W Naszej Kolegiacie jak co roku w kaplicy rodziny Padniewskich stanęła tradycyjna szopka bożonarodzeniowa, która ma przypominać nam wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, gdy w Betlejem narodził się Zbawiciel świata. Nastrojowe oświetlenie, Jezus leżący w żłobie, obok Maryja i Józef, otoczeni zwierzętami. Nieopodal zbliżają się trzej królowie... i anioły... To wszystko warto zobaczyć na własne oczy, gdyż zdjęcia nie oddają całego uroku...Zapraszamy wszystkich parafian i gości do oglądania Naszej szopki po każdej Mszy Świętej.

Na sianku figurka Dzieciątka Jezus symbolizuje najważniejsze narodziny w dziejach świata. Maleńkie Dzieciątko wzrusza nas. Leży bezbronne i owinięte w maleńką szatę. Nasz wzrok wyszukuje pochyloną nad Dzieciątkiem Maryję i stojącego obok Józefa. Ten obraz towarzyszy nam od najmłodszych lat. Jesteśmy do niego przyzwyczajeni, bardzo często scena z Betlejem jest przedstawiana na obrazkach, które otrzymujemy z rąk kapłana będącego z wizytą duszpasterską w naszych domach. Betlejem, pasterze, żłóbek. A u żłóbka Mędrcy ze Wschodu. Pokłon składają Jezusowi. Na przestrzeni lat różni artyści budowali szopki, scena z Betlejem była i jest natchnieniem dla wielu twórców. Polska tradycja budowania szopek jest niezwykle bogata.

Również na terenie naszej diecezji, możemy szczycić się niezwykle pięknymi ruchomymi szopkami.

Na stronie naszej diecezji możemy oglądać szopki z innych kościołów.

www.diecezja.sosnowiec.pl

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania szopki w naszym kościele parafialnym. W naszej galerii internetowej można już oglądać zdjęcia szopki.

FOTO: Dawid Janocha