Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj112
mod_vvisit_counterWczoraj557
mod_vvisit_counterW tym tygodniu669
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu3027
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9451
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu24136
mod_vvisit_counterWszystkie1385485

Teraz Online: 12
Twój IP 34.239.158.107
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

sierpień 2019
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Ilony Klary Wczoraj : Jana Bolesława Dzisiaj : Bernarda Samuela Jutro: Franciszka Joanny Pojutrze : Marii CezaregoZwieńczenie Triduum Email

 

W dniu 18.09.2010r. w Pilicy odbyło się wspólne ognisko dla dzieci i młodzieży z parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Było ono zwieńczeniem Triduum obchodów ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

Poprzedzone zostało Mszą św. odprawioną w kościele parafialnym o godz. 17. Po Mszy św. uczestniczące w niej dzieci i młodzież udali się do ogrodu przy wikariacie, miała miejsce wspólna Agapa przy ognisku. Rozpoczął ją modlitwą ks. Proboszcz - Jarosław Szlenzak. Następnie wszyscy otrzymali kiełbaski, które zaczęli smażyć w ognisku. Równocześnie rozpoczęła się wesoła zabawa. Zaczęto śpiewać młodzieżowe piosenki religijne i wszyscy ruszyli do tańca. Bawiono się w „słonia” i inne gry towarzyskie. Tańczono „waka- waka” i taniec belgijski. Uczestnikami spotkania była młodzież gimnazjalna, która w tym roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania, dzieci, które przystąpią do sakramentu I Komunii Św., ministranci, młodzież licealna – w sumie ponad 90 osób. W spotkaniu uczestniczyła również młodzież licealna przybyła z Sosnowca. Zabawa była przednia, kiełbaski bardzo smaczne, a i humory wszystkim dopisywały. Ogień buzował wesoło rozgrzewając i tak gorące nasze serca. Wszyscy dobrze się bawili do późnych godzin wieczornych. Na zakończenie uczestnicy zmówili wspólnie modlitwę. Młodzieży i dzieciom cały czas towarzyszyli ich opiekunowie – s. Anna Bęben i ks. Marek Bigaj, którzy zorganizowali to spotkanie. Dziękujemy!