mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu11961

sierpień 2015

PacMan

Pacman Module content

Przed wczoraj : Moniki Cezarego Wczoraj : Patrycji Wyszomira Dzisiaj : Beaty Jana Jutro: Rozy Szczesnego Pojutrze : Izabeli

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Powstała nowa kapliczka w Dobrej Email
+ 5
+ 1
piątek, 14 sierpnia 2015 13:18

kapliczkadobra2015

POWSTAŁA NOWA KAPLICZKA W DOBREJ

Przejeżdżając przez jedną z wsi Naszej Parafii a konkretnie przez Dobrą możemy zauważyć w tle stawu nowo powstałą kapliczkę , którą ufundował anonimowy darczyńca. Bóg Zapłać! Warto się zatrzymać i podziwiać piękno Matki Bożej w kamiennej ekspozycji, ale i także skupić przy modlitwie. W naszej galerii przedstawiamy zdjęcia nowej kapliczki. Zapraszamy do oglądania ale i także zachęcamy wszystkich parafian , którzy mają na swojej posesji lub obok niej jakaś kapliczkę do przesyłania zdjęć na nasz adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. a wszystkie fotografie zostaną umieszczone na stronie internetowej parafii i w gazecie parafialnej.

Nasi pielgrzymi dotarli na Jasną Górę Email
+ 6
piątek, 14 sierpnia 2015 13:06

pielgrzymka2015

NASI PIELGRZYMI DOTARLI NA JASNĄ GÓRĘ

Grupa 56 pielgrzymów z Naszej Parafii w poniedziałek 10.sierpnia wyruszyła na XIV Piesza Pielgrzymkę Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę , której dyrektorem był nasz były ks. wikariusz Marek Bigaj. W pierwszym dniu wędrowali z Podzamcza , gdzie została odprawiona Msza Św. W Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej do Mirowa. Drugi dzień natomiast Nasi pątnicy wędrowali z Mirowa do Złotego Potoku. W czwartek 13.sierpnia dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa Email
+ 9
poniedziałek, 27 lipca 2015 09:52

swieceniepojazdow2015

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POJAZDÓW Z RACJI

WSPOMNIENIA ŚW. KRZYSZTOFA

W sobotę 25 lipca przypadało liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji już w niedzielę 26 lipca br. na wszystkich Mszach Świętych zgromadziło się wielu parafian, aby się modlić przez wstawiennictwo św. Krzysztofa  o Boże błogosławieństwo i bezpieczne podróżowanie po naszych polskich drogach. Po zakończonej Mszy św. zostały poświęcone nasze pojazdy i ich kierowcy.

Odpust św. Piotra i Pawła na Wzgórzu Email
+ 15
+ 6
poniedziałek, 29 czerwca 2015 18:16

wzgorze2015

ODPUST ŚW. PIOTRA I PAWŁA NA WZGÓRZU

29.czerwca już po raz 949 spotkaliśmy się na Wzgórzu św. Piotra i Pawła aby uczcić Uroczystość św. Apostołów. W tym miejscu była pierwsza Pilicka Parafia. Msza Święta odpustowa odbyła się o godz. 11.oo a kolejna w intencji osób dbających o czystość i porządek na Wzgórzu o godz. 16.oo, którą odprawił ks. Wikary Piotr. Obchodził w tym dniu swoje imieniny. Nie zapominajmy o modlitwie w jego intencji.

Uczciliśmy święto patrona Naszej Parafii Email
+ 15
środa, 24 czerwca 2015 18:10

odpust2015

UCZCILIŚMY ŚWIĘTO PATRONA

NASZEJ PARAFII

Od 605 lat tradycyjnie , każdego roku 24.czerwca świętujemy i celebrujemy w tym dniu imię Patrona naszego kościoła. Msze Święte odprawiane były w porządku niedzielnym a suma odpustowa o godz. 17.oo z uroczystą procesja wokół świątyni , w której udział wzięli parafianie i goście oraz cała asysta kościelna, Koła Gospodyń Wiejskich z parafii, Koła Różańcowe, Koło Pszczelarzy, Koło Łowieckie „Hubert”, Poczty Sztandarowe, dzieci komunijne i rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów, młodzież, bierzmowani, lektorzy i ministranci.

"Eucharystia lekarstwem niesmiertelnościi" - Boże Ciało z biskupem Email
+ 19
piątek, 05 czerwca 2015 14:50

bozecialo2015

"EUCHARYSTIA LEKARSTWEM

NIEŚMIERTELNOŚCI"

- BOŻE CIAŁO Z BISKUPEM

Jak co roku ulice polskich miast i miejscowości przemierzają rzesze ludzi uczestniczących w dorocznych procesjach z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa. W tym roku pasterz naszej diecezji, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, uczestniczył w procesji zorganizowanej w Pilicy.

Poświęcenie Pól Email
+ 20
+ 3
niedziela, 24 maja 2015 16:14

poswieceniepol2015

POŚWIĘCENIE PÓL

Powszechnym zwyczajem, praktykowanym od wieków w naszych parafiach, jest obrzęd błogosławieństwa pól. Zwykle sprawuje się go w okresie najbujniejszego wzrostu roślin, zbóż. Tradycyjnie jest to maj. 10.05 o godz. 1o.3o odbyło się poświęcenie pól w Kocikowej a o 17.3o w Pilicy-Zarzeczu, 17.05 o godz. 15.oo w Sławniowie a 24.05. również o godz. 15.oo w Dobrej i Dobrej Koloni. Obrzęd błogosławieństwa sprawował ks. Piotr Niedziela. Zapraszamy wszystkich na Msze Święte, które będą odprawiane w intencji rolników oraz o obfite zbiory.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>