mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu19666

Twój IP 54.145.11.9

październik 2016

Przed wczoraj : Wery Wczoraj : Danuty Remigiusza Dzisiaj : Teofila Dinozji Jutro: Teresy Heliodora Pojutrze : Rozalii Edwina

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Zapraszamy na Różaniec! Email
sobota, 24 września 2016 11:50

ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC!jan_pawel232

Październik jest miesiącem Różańca Świętego, który będziemy odmawiać codziennie przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci , młodzież i wszystkich Parafian od poniedziałku do soboty na godz. 16.3o a w niedziele na godz. 16.oo do Kolegiaty na modlitwę różańcową.

Różaniec jest modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. Odmówienie całej części różańca trwa 25 minut… To jedyne 25 minut z 1440 – które otrzymujemy od Boga każdego dnia! Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki – całe nasze – życie Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna – Jezusa. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kolegiacie, a jeśli nie możemy być na wspólnym różańcu w kościele odmówmy tę modlitwę razem z Rodziną w naszych domach.

POCZĄTEK SOBOTA 01.PAŹDZIERNIK GODZ. 16.3o

Błogosławieństwo tornistrów Email
+ 4
niedziela, 11 września 2016 12:58

poswiecenietornistrw2016

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO TORNISTRÓW

W niedzielę 11.września w czasie Mszy Świętej o godz. 12.oo  Ks. Piotr pobłogosławił tornistry i przybory szkolne uczniom , którzy w tym roku rozpoczęli naukę w pierwszej klasie. Modliliśmy się także o Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Niech Nowy Rok szkolny przyniesie wiele wrażeń, przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości. Za tydzień 18.września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki , patrona dzieci i młodzieży. Poniżej można przeczytać krótką notkę biograficzną.

Prace na cmentarzu Email
+ 5
sobota, 10 września 2016 13:18

kaplica2016

PRACE NA CMENTARZU

W Roku Jubileuszu 950 lat  istnienia parafii,  wykonany został    w tym miesiącu,   generalny  remont  Kaplicy Cmentarnej  i inne prace  murarskie , ratujące stare mury cmentarza parafialnego. Jak można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii internetowej kaplica jak i bramy cmentarne zostały pięknie odmalowane a także odnowione.

Wiele prac zostało wykonanych także w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Kocikowej. Poniżej wiecej informacji.

Dożynki Diecezjalno - Powiatowo -Gminne Email
+ 8
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 14:52

dozynki2016

DOŻYNKI DIECEZJALNO - POWIATOWO

- GMINNE

W niedzielę 28.sierpnia o godz. 15.oo w Naszej Kolegiacie ks. Biskup Grzegorz Kaszak odprawił Mszę Świętą dziękczynną za tegoroczne plony i zbiory. Wśród koncelebransów Eucharystii znaleźli się m.in. ks. Leszek Kołczyk - diecezjalny duszpasterz rolników i nasz ks. proboszcz Jarosław Szlenzak. Gospodarzami dożynek byli : ks. Biskup Grzegorz Kaszak, Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik. W liturgii uczestniczyli księża z każdego dekanatu z Naszej Diecezji, przedstawiciele Sejmu, Senatu , Władz Samorządowych województwa śląskiego i małopolskiego, powiatu zawierciańskiego i gminy Pilica.

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Email
+ 6
niedziela, 14 sierpnia 2016 12:50

pielgrzymka 2016

PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

„Pielgrzymka to nie tylko pokonanie drogi do jakiegoś miejsca, ale to przede wszystkim podróż w głąb samego siebie. To oderwanie się od ustalonego rytmu codziennego życia, które pozwala spojrzeć na siebie i na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. To odpowiedź na wewnętrzny głos, który wzywa nas do ruszenie w drogę do ukrytych zakamarków naszego życia, do głębszego zrozumienia naszej własnej osoby" – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Tak więc i grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła do Częstochowy. W środę 10.sierpnia o godz. 8.oo z Podzamcza wraz z księdzem Piotrem Niedzielą na pątniczy szlak wyruszyła grupa Biała z naszego dekanatu.

Poniżej filmik przygotowany przez TVP3 KATOWICE.

Światowe Dni Młodziezy w Naszej Parafii Email
+ 9
Wpisany przez Ks. Piotr Niedziela
sobota, 23 lipca 2016 14:33

sdm2016m

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

W NASZEJ PARAFII

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej gości z Hiszpanii z Grenady,  którzy od środy goszczą u nas pod opieką siostry Ruth Maria Egido Navarro. Składamy gorące podziękowania rodzinom, które otwarły drzwi swoich domów i otoczyły wielką                                                  dobrocią. Bóg zapłać. „Gość w dom Bóg w dom”.

Poświęcenie Pojazdów Email
+ 9
niedziela, 24 lipca 2016 17:07

poswieceniepojazdow2016

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W niedzielę 24.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>