Twój IP 54.211.19.213

marzec 2015

PacMan

Pacman Module content

Przed wczoraj : Viktoryna Helmuta Wczoraj : Anieli Leonarda Dzisiaj : Beniamina Balbiny Jutro: Grazyny Ireny Pojutrze : Wladysława Franciszka

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Niedziela Palmowa Email
+ 5
niedziela, 29 marca 2015 13:01

palmowa2015

NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiaj  Niedziela  Palmowa  -  Męki Pańskiej, wspominamy zbawcze wydarzenia i pamiątkę uroczystego Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Msze święte z  obrzędem poświęcenia palm , a na sumie o godz. 12.oo odbyła się procesja wokół Kolegiaty z palmami. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Zadbajmy  także o przydrożne Krzyże i Kapliczki  znajdujące się w sąsiedztwie  naszych posesji , na terenie parafii -  mówił ks. proboszcz Jarosław Szlenzak. Niedziela Palmowa rozpoczęła  Wielki Tydzień, w którym obchodzimy pamiątkę Męki śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Zawalił się mur na naszym cmentarzu Email
+ 3
+ 0
niedziela, 29 marca 2015 14:25

cmentarz2015

ZAWALIŁ SIĘ MUR NA NASZYM

CMENTARZU

W minionym tygodniu  na naszym cmentarzu , pod wpływem warunków atmosferycznych i wiekowego  zniszczenia , zawalił się duży fragment kamiennego muru  w górnej części cmentarza   / od strony Kaplicy/. Mur ten będzie w najbliższym czasie  całkowicie  rozebrany,  teren  uporządkowany  ze zwałów ziemi i innych  pozostałości,  składanych przez  ludzi   od kilku pokoleń. W okresie Wielkanocnym  „ tace  niedzielne”  i inne  ofiary parafian , przeznaczone  będą  na   prace  na  naszym  cmentarzu  i  wykonanie nowego  ogrodzenia.  Prośba o pomoc  i  wsparcie   Cmentarza  swoją ofiarą. Poniżej zdjęcia zawalonego muru na cmentarzu.

Rekolekcje Wielkopostne - program Email
+ 5
wtorek, 17 marca 2015 12:57

rekolekcjewielkopostne2015

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

- PROGRAM

Przeżywamy kolejny Wielki Post. Jest to czas przygotowania do Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, a zarazem czas wyciszenia,  pokuty i nawrócenia. Kolejny raz rozważamy Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

W przeżywaniu tej prawdy pomogą nam REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które w Naszej Parafii zaczynają się 22.marca.Zapraszamy do zapoznania się z programem i do licznego udziału.

Zaproszenie Email
+ 6
sobota, 14 lutego 2015 13:35

wielki post 2015

ZAPRASZAMY NA

NABOŻEŃSTWA PASYJNE

Wielki Post to święty czas, w którym człowiek wraca do Boga.

Zrywając ze złem, a zwracając serca ku Panu, tak naprawdę odnajdujemy siebie, bo człowiek tylko z Bogiem może być w pełni szczęśliwy.

W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu pomaga rozważanie Drogi Krzyżowej naszego Pana

Jezusa Chrystusa.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa

w Drodze Krzyżowej,

w każdy piątek o godz. 16.30,

zapraszamy również na Gorzkie Żale przed Mszą Św. o godz. 16.00 w każdą niedzielę wielkiego postu.

Pomóżmy Jezusowi dźwigać Jego krzyż.

Popielec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Email
+ 7
+ 2
środa, 18 lutego 2015 19:23

popielec2015

POPIELEC I NOWENNA DO MATKI

BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

18 lutego to dzień, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. W Środę Popielcową w Naszej Kolegiacie o godz. 17.oo odbyła się uroczysta Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszyły słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz".

Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży w Naszej Parafii Email
+ 10
poniedziałek, 16 lutego 2015 12:49

per2015

PEREGRYNACJA SYMBOLI

ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

W NASZEJ PARAFII

W sobotę, 14 lutego 2015 r. nasza Parafia przeżywała podniosłą uroczystość peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani,  które przekazane zostały młodym Polakom w Niedzielę Palmową 2014 roku, na Placu św. Piotra w obecności papieża Franciszka  przez młodych Brazylijczyków.

Peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej Email
+ 10
+ 3
sobota, 07 lutego 2015 14:12

sdm2015PEREGRYNACJA KRZYŻA I IKONY

MATKI BOŻEJ - PROGRAM

W ubiegłoroczną Niedzielą Palmową na Placu św. Piotra w obecności papieża Franciszka młodzi Brazylijczycy przekazali Polakom peregrynujące symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Od tego czasu pielgrzymują one po Polsce i krajach ościennych trafiając m.in. do kościołów, szkół, uniwersytetów, szpitali i więzień.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>